Foto

Sienas gleznojums Daugavpils Ģertrūdes ielu gājēju tunelī

Maskavas forštates iedzīvotāji jau ilgāku laiku ievērojuši būtiskas pārmaiņas gājēju tunelī, kas savieno Maskavas forštates apkaimi ar Rīgas centrālo daļu. Tapis sienas gleznojums, kas attaino Maskavas forštates atpazīstamākās vietas un ļauj apjaust īpašo forštates noskaņu.

Tā ir viena no 2015.gada Maskavas forštates iedzīvotāju foruma idejām, kuru Rīgas Austrumu izpilddirekcijai ar Rīgas domes, Satiksmes departamenta un SIA “Rīgas tilti” atbalstu izdevās īstenot šovasar, Latvijas valsts jubilejas gadā.

4.jūlijā notika tuneļa sienu gleznojuma atklāšana un tikšanās ar mākslinieci Sindiju Kļaviņu.

Sastapšanās ar jauno mākslinieci bija nejauša un liktenīga. Izšķirošais faktors bija mākslinieces piedāvātā ideja, attieksme pret vietu, cilvēkiem, darbu. Tas bija milzīgs pozitīvisms, sapratne, cieņa un vēlme izdarīt savu darbu par visiem 100 procentiem. Spēka avots šim darbam bija arī leģendārā Māras Upmanes -Holšteines dziesma “Tā daļa Rīgas”. Māra piekrita, ka dziesmas teksts var tikt izmantots sienas gleznojumā un tas mums visiem nozīmēja ļoti daudz.

Šis ir Sindijas otrs lielākais darbs ielu mākslā Latvijā un īpašs veltījums Maskavas forštates apkaimei un tās iedzīvotājiem.

Sindija Kļaviņa /ar pseidonīmu SKART/ ir latviešu jaunās paaudzes multimāksliniece. Pēc studiju beigšanas Rīgas Lietišķās mākslas koledžā māksliniece devās 7 gadus ilgos ceļojumos pa Eiropu, lielāko daļu laika uzturoties Spānijā un apgūstot jaunas mākslinieciskās tehnikas un veidus. 2016.gadā Sindija atgriezās Latvijā un šobrīd studē Latvijas Mākslas Akadēmijā.

Savos darbos izmanto hiperreālismam raksturīgo realitātes precīzu attēlojumu- ar izteiktu gaismas un ēnu spēli un kontrastiem. Sindijas darbi pārsvarā ir melnbalti ar ļoti minimālistiskiem toties efektīviem atsevišķu krāsu akcentiem. Tehnika, kurā jaunā māksliniece strādā, ir pašas gadiem ilgs izzināšanas, eksperimentēšanas un drosmīgas atļaušanās procesu gala rezultāts – zīmēšana un gleznošana notiek vienlaicīgi ar dažādiem materiāliem.

Māksliniece vienmēr ir gatava mācīties un eksperimentēt ar savām spējām un talantiem, jo viens no viņas dzīves galvenajiem moto ir :”Mūsu spējām robežu nepastāv!”. Šīs idejas vadīta, jaunā māksliniece ir apguvusi gan stikla dizainu,  gan tetovēšanas mākslu, gan aušanas prasmes, strādājusi ar koku un citiem materiāliem. Šobrīd Sindija studē Modes mākslu.

Jaunā māksliniece SKART ir veidojusi personālizstādes un piedalījusies dažādos mākslas projektos gan ārzemēs, gan Latvijā. Viens no pēdējiem un nozīmīgākajiem darbiem ir aptuveni 6m augstais sienas gleznojums Mazsalacā, kas tapis par godu G.Ērenpreisam.

 

Informācija: Rīgas Austrumu izpilddirekcijas projektu vadītāja A.Briede.

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit