Foto

Latvijas simtgadnieku godināšanas pasākums

“Es esmu Latvija!”- vislabāk šie cildenie vārdi piestāv Latvijas valsts vienaudzim, tāpēc 2018. gada 25. augustā Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notika Otrais Latvijas simtgadnieku salidojums.

Sākotnējais pieteikums salidojumam bija ļoti optimistisks – teju 60 no aptaujātajiem 119 valsts vienaudžiem bija izteikuši cerību, ka ieradīsies, ja vien turēsies veselība. Taču karstā vasara ietekmēja simtgadnieku pašsajūtas – salidojumā piedalījās 31 cilvēks kopā ar savas dzimtas piederīgiem, ar draugiem un atbalstītājiem, ar sociālās aprūpes darbiniekiem.

Salidojuma dalībniekus īpašā apsveikuma vēstulē sveica Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, uzsverot, ka svarīgi ir saglabāt katra valsts vienaudža atmiņas un dzīvesstāstus, kas stiprina mūsu kopējās vēsturiskās un sociālās atmiņas pamatu.

Rīgas domes vārdā simtgadniekus uzrunāja un salidojumā sveica Izglītības, kultūras un sporta komitejas vadītāja Eiženija Aldermane.  Viņa pasniedza salidojuma piemiņas zīmes – monētā veidotu sudraba kamolīti, kas simboliski nozīmē atmiņu esību un prasmi tos ievīt valsts vēsturē pirmās simtgades nogrieznī.

Plašais koncerts, kas bija veidots kā simtgades zaļumballe, kas katrā valsts desmitgadē bija citāda – ar tērpiem, ar stilu, ar izpildījuma manieri – raisīja skaistas un pozitīvas atmiņas un pierādīja, ka valsis  bijis nemainīga vērtība.  Skaistā tautas tērpā valsi dejoja simtgadniece Lilija Alma Šica ar savu dēlu Mārtiņu, eleganti valša “tūres” vadīja Ēriks Tomsons no Valmieras. Lidija Sīmane (104 gadi) atzina – arī būtu dejojusi, ja mazdēls būtu uzlūdzis, bet lieliskas dejotājas Vasilisas Šavrinas (101)  pavadītāju pulkā bija tikai dāmas, un, kā saka Vasilisas kundze – nav kavaliera, nav valša.

Salidojuma dalībnieki izmantoja arī organizatoru piedāvāto iespēju nofotografēties kopā ar saviem tuvajiem - un uzreiz arī saņemt fotogrāfiju.

 Bet cienasta galda goda vietā bija ceptuves Lāči veidotā lauku torte – “ senas receptes ar modernā laika piesitienu” - tortes garšu, kā izcilu, vērtēja katrs tās baudītājs.

Prieks, prieks un prieks – tādas ir valsts vienaudžu emocijas  otrajā simtgadnieku salidojumā.

Valsts simtgadnieku salidojums ir  Rīgas aktīvo senioru alianses (RASA) pilsoniskā iniciatīva, kas veltīta Latvijas valsts 100gadei.

Valsts vienaudžu salidojuma organizēšanas nolikumā RASA rakstīja – ka šī pilsoniskā iniciatīva veicinās senioru aktīvāku iesaistīšanos Valsts 100gades pasākumos, nodrošināt kopā būšanas iespēju Latvijas valsts vienaudžiem, kā arī veicinās valsts vecāko iedzīvotāju iziešanu sabiedrībā kopā ar sava novada amatpersonām. Savukārt valsts godās senioru devumu savam novadam, pilsētai, dzimtai, un teiks paldies par vēsturiskās  un sociālās atmiņas stiprināšanu.

 Idejas autori ir gandarīti par projekta attīstību.

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit