RĪGAS DOMES IZGLĪTĪBAS, KULTŪRAS UN SPORTA DEPARTAMENTS

IZGLĪTĪBA

KULTŪRA

SPORTS

INTEGRĀCIJA

KATALOGS

Foto

Rīgā iededz Ziemassvētku egles un dekoratīvo apgaismojumu

Kā katru gadu līdz ar pirmo Adventi Rīgā iemirdzas pilsētas galvenās egles Rātslaukumā un Doma laukumā.

Rātslaukumā egli šodien iededza Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis. “Rīgas eglītes iedegšana šogad notiek klusāk nekā iepriekš, vienlaikus gaišums pilsētā un Ziemassvētku noskaņa būs ne mazāka kā citus gadus. No šodienas Rīga pakāpeniski uzmirdzēs - izgaismoti būs arī apkaimju parki, tā sagādājot papildu svētku sajūtu pilsētniekiem un viesiem. Lai top gaišums un lai svētki ienāk pilsētā!”- saka pilsētas mērs.

Līdz ar svētku egļu iedegšanu pilsētā pakāpeniski tiek iedegts arī ielu dekoratīvais apgaismojums.

Šogad Rātslaukumā ir skatāma egle “Meža pasaka”, kuru veidojis SIA “United workshops” un mākslinieks Jānis Ezers. 

Savukārt Doma laukumā priecē egle “Kraukšķītis”, kuras noformējumu radījis SIA “First service” un mākslinieks Kristaps Štobis, vēl viena viņa veidotā egle “Konfektes” pēc 2. decembra rotāsies 11. novembra krastmalā.

Gaidot Ziemassvētkus, jauku noskaņu pilsētā raisīs svētku egles, kas tiek izvietotas parkos, un laukumos, kā arī 11. novembra krastmalā, iedzīvotājus un pilsētas viesus priecēs spuldzīšu virtenes pilsētas ielās, kas iedegsies līdz ar pirmo Adventi. Svētku plakātus, kas būs skatāmi pilsētvidē, veidojusi māksliniece Lote Vilma Vītiņa, akcentējot tajos ideju par mājīgiem, drošiem, siltiem, svētīgiem, sirsnīgiem, līksmiem un īpašiem svētkiem.

Foto: F64 Photo Agency