Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

Ņemot vērā NVO dalībnieku lielo interesi apmeklēt pavasarī rīkoto apmācību ciklu par projektu vadību, šīs apmācības NVO namā tiek organizētas atkārtoti! Trešdien, 26. oktobrī  no plkst. 14.00 līdz 17.00 NVO namā, Laimdotas ielā 42 (ieeja no Ieriķu ielas) notiks apmācību cikla „Projektu vadība: no idejas līdz veidlapai – četras lapas” 1. nodarbība.

 

Tuvojoties Starptautiskajai brīvprātīgo dienai, aicinām Latvijas iedzīvotājus  un organizācijas pieteikt kandidātus godināšanai “Gada brīvprātīgais 2016”, kas norisināsies decembra sākumā un kurā apbalvos gada labākos brīvprātīgā darba veicējus, kas devuši ievērojamu ieguldījumu sabiedrības labā, kā arī brīvprātīgajiem draudzīgākās nevalstiskās organizācijas un pašvaldības.

 

Oktobra “NVO nama ziņu” lasītāji varēs iepazīt UNESCO Latvijas Nacionālā komisijas darbību un apzināt NVO iesaistes iespējas. Numurā interesentiem piedāvājam informāciju par gaidāmajiem semināriem un pasākumiem NVO namā, NVO aktivitātēm un līdzdalības iespējām!   

 

19. oktobrī NVO namā notika plaši apmeklēts seminārs „Ziedojumu piesaistes dažādi aspekti”, kurā NVO pārstāvji apzināja ziedojumu nozīmi un to piesaistes veidus. Semināru vadīja Valmieras novada fonda priekšsēdētājs Ansis Bērziņš.

 

14. oktobrī ar sirdsmīļu un pozitīvām emocijām piesātinātu pasākumu tika  svinēts Rīgas pirmsskolas izglītības iestādē „Mārdega” īstenotais, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmā finansētais projekta „Prieks jums, prieks mums!” noslēgums.

 

28. oktobrī plkst. 12.00 par godu Pasaules informācijas attīstības dienai Latvijas Universitātes Humanitāro un sociālo zinātņu centra konferenču zālē, Kalpaka bulvārī 4, Rīgā, notiks prof. Dr. Elmāra Mitlera (Elmar Mittler) vieslekcija „Digitālie izdevumi. Jauna paradigma akadēmiskajiem izdevumiem”. 

 

Latvijas baltkrievu savienība 2016. gadā jau trešo reizi rīko pētniecisko darbu konkursu „Latvijas baltkrievi. Pagātne un tagadne”. Konkursa mērķis - pievērst uzmanību baltkrievu kultūrai un vēsturei Latvijā, kā arī rosināt interesi par savas ģimenes vēsturi un tradīcijām. Kultūru daudzveidība ir Latvijas bagātība, mūsu kopīgs mantojums, kas ir lielisks iedvesmas avots, un rada dabiskus priekšnoteikumus valsts attīstībai un sabiedrības konsolidācijai ilgtermiņā.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi izsludina projektu konkursu Rīgas jauniešiem  “Saliedēti dažādībā”.

 

Aicina uz NVO un iedzīvotāju forumu

2016. gada 17. oktobris

Ceturtdien, 2016. gada 27. oktobrī, plkst. 14.00 nevalstisko organizāciju pārstāvji un visi interesenti ir laipni aicināti piedalīties NVO un iedzīvotāju forumā. Ar mērķi veicināt plašākā sabiedrībā izpratni par NVO darbību, sadarbības un līdzdalības iespējām nevalstiskajā sektorā, forumu rīko divas biedrības – “Laimes loks” un “Sadarbības platforma”. Forums notiks Rīgā, NVO namā, Laimdotas ielā 42. 

 

Aizvadītās nedēļas nogalē, UNESCO nedēļas ietvaros NVO namā ikviens interesents tika aicināts piedalīties Baltijas valstu kultūras mantojuma cildināšanā, iepazīstot un apgūstot igauņu, lietuviešu un latviešu tautas dejas.

 

Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības kopīgo valstisko vērtību izpratni, latviešu valodas vides stiprināšanu caur vēstures un kultūrvides izzināšanu, satuvinot atšķirīgas sabiedrības grupas. Uzdevums ir veidot veiksmīgu paaudžu un dažādu sabiedrības slāņu dialogu savstarpējās un valstisko vērtību izpratnes veicināšanai, vairāk uzzinot par Vecmīlgrāvja vēsturi un kultūrvidi.

 

Ar spēli “Pilsētas medības” sākās Karjeras nedēļas pasākumi Rīgā, kuros piedalās 115 Rīgas skolas, 15 bērnudārzi un 13 bērnu un jauniešu interešu izglītības centri. Karjeras nedēļas pasākumi ar konkursiem, spēlēm, semināriem, meistarklasēm, radošajām darbnīcām, ekskursijām, konferenci un tikšanos ar dažādu profesiju pārstāvjiem galvaspilsētā risināsies divas nedēļas no 10. līdz 21. oktobrim.

 

Novembris ir mēnesis, kas ikgadēji tiek aizvadīts spožāk kā citi - pils mūris iedegas tūkstošiem sveču gaismiņās, mūsu valsts nozīmīgākas dienas godam gaismiņas uzšaujas debesīs, bet koši objekti un instalācijas iemirdzas gaismas un skaņas festivālā “Staro Rīga”, kurš tiks iesākts ar Staro Rīga skrējienu. Tas būs ne tikai skrējiens, bet arī iespēja izbaudīt galvaspilsētas krāšņumu, esot kustībā un kopā ar vairākiem simtiem rīdzinieku un pilsētas viesu.

 

Pirmdien, 17.oktobrī, Rīgas domē notiks preses konference, kurā domes vadība informēs, kādi ir rezultāti Izglītības un zinātnes ministrijas īstenotajai pedagogu darba samaksas reformai, kurai tikai izvirzīts mērķis - uzlabot skolotāju atalgojumu.

 

Š.g. 28. oktobrī 14.00 Rīgas Latgales priekšpilsētas mūzikas un mākslas skolas telpās, Prūšu ielā 13b, notiks pirmais Ķengaraga apkaimes iedzīvotāju forums.

 

Piektdien, 28. oktobrī, plkst. 18.00, Kara muzejā (Smilšu ielā 20) Latvijas Ukraiņu kongress un ģenerāļa Pētera Radziņa biedrība rīkos vakaru, kas veltīts Latvijas brīvības cīņu militārajam plānotājam un faktiskajam vadītājam ģenerālim Pēterim Radziņam un citiem latviešu virsniekiem un karavīriem, kuri laikposmā no 1918. līdz 1920. gadam dienējuši Ukrainas armijā.

 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar Latvijas Cilvēktiesību centru un biedrību „Līdzdalības platforma” uzsāka mācības jauniešiem „Migrācija, attīstība un cilvēktiesības”.

 

Trešdien, 19. oktobrī, no plkst. 14.00 līdz 17.00 NVO namā, Laimdotas ielā 42, aicinām uz semināru „Ziedojumu piesaistes dažādi aspekti”. Semināru vadīs Valmieras novada fonda priekšsēdētājs Ansis Bērziņš.

 

Projekta „Sadarbības tilts” ietvaros aicinām uz Libānas  kultūras un mākslas vakaru 17. oktobrī plkst.18.30. Aktivitāte notiks Brīvprātības mājā, Lāčplēša ielā 70B-1, Rīgā.Vakara gaitā būs iespēja baudīt libāņu mūzikas skaņas un degustēt tradicionālās virtuves gardumus, kā arī klausīties slavenā libāņu rakstnieka, filozofa un gleznotāja Halīla Džibrāna poēmu prozā “Pravietis”, kas ir tulkots vairāk nekā divdesmit valodās un piedzīvojis neskaitāmus izdevumus.

 

Latvijas Samariešu Apvienība jau trešo gadu organizē akciju, kuras  mērķis ir dot iespēju visiem Latvijas iedzīvotājiem atzīmēt valsts svētkus, neaizmirstot par tiem, kam svētkos nav ko likt galdā, tas ir, krīzē nonākušām daudzbērnu ģimenēm, senioriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Godāsim Latvijas Neatkarības proklamēšanas gada dienu kopā, ļaujot ikvienam  nosvinēt valsts svētkus pie klāta galda, jo tikai kopīgi mēs to spējam !

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 21.oktobrī, 2016, 11:55
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
iksd.riga.lv