Biežāk uzdotie jautājumi
Parakstīties uz jaunumiem

Ievadi savu e-pasta adresi, lai parakstītos uz jaunumiem

Parakstīties

NVO nama trīs gadu jubilejas priekšvakarā, apmeklētāju apskatei 1. un 2. stāva gaiteņos izstādītas divas fotoizstādes: “1, 2, 3 – tie pārējie būs drīz!” un “”Amber” ledus mozaīka”. Abas izstādes būs atvērtas un apskatāmas līdz oktobra sākumam darba dienās un sestdienās no plkst. 9.00 līdz 21.00 NVO namā (Rīgā, Laimdotas ielā 42).

 

21. septembrī NVO namā notika seminārs “NVO interešu aizstāvība valsts un pašvaldību institūcijās. NVO sadarbības īpatnības ar pašvaldībām”. Semināru vadīja Jūrmalas pilsētas Sabiedriskās padomes priekšsēdētāja, juriste, Dr. iur. kandidāte Karina Palkova. NVO pārstāvji papildināja zināšanas par to, kā organizācijas var efektīvi pārstāvēt un aizstāvēt savas intereses sadarbībā ar pašvaldības un valsts institūcijām.

 

Svētdien, 25. septembrī, Rīgas iedzīvotāji aicināti uz Rīgas 84. vidusskolas (Lielvārdes iela 141) sporta un aktīvās atpūtas laukuma atklāšanas pasākumu , kas norisināsies no plkst. 10.00 līdz 17.00 ar dažādām sportiskām un atraktīvām aktivitātēm bērniem, jauniešiem, kā arī pieaugušajiem un senioriem.

 

Notiks Somugru tautu diena

2016. gada 21. septembris

Sestdien, 1. oktobrī, no plkst. 10.00 līdz 20.00, Rīgas Latviešu biedrībā, Merķeļa ielā 13, notiks Somugru tautu diena. Somugru tautu dienas Latvijā tiek rīkotas jau trešo gadu pēc kārtas. Tās ieskandinās piektdien, 30. septembrī Cēsu Vēstures un mākslas muzejā un Rīgas Igauņu biedrībā, bet noslēguma diena - svētdien, 2.oktobrī Ventspilī.

 

Aizvadītajā nedēļas nogalē Bieriņu apkaimes iniciatīvu projekts „Bieriņu starti” pulcēja lielus un mazus apkaimes iedzīvotājus un viesus, lai kopīgi piedalītos dažādās sportiskās aktivitātēs.

 

Šī gada 22. septembrī NVO namā, Laimdotas ielā 42, Rīgā tiks prezentēta foto izstāde “Amber ledus mozaīka”. Izstādi organizē biedrība "Latvijas Sinhronās slidošanas attīstībai".

 

Septembrī aprit trīs gadi kopš Rīgā darbojas NVO nams, ko pašvaldība izveidoja nevalstisko organizāciju atbalstam. Trīs darbības gados NVO nams kļuvis par Purvciema sabiedriskās un kultūras dzīves centru. Šogad jubileja tiks atzīmēta ar Rīgas apkaimju attīstībai veltītu konferenci, rosinot dažādu Rīgas apkaimju iedzīvotājus uz kopīgu diskusiju, viedokļu un pieredzes apmaiņu.

 

No šī gada 1. decembra visi Rīgas bērnudārzu darbinieki – pedagogi, auklītes un tehniskais personāls, kā arī skolu tehniskie darbinieki  – saņems atlaides sabiedriskajā transportā. Atvieglojumus saņems arī Kultūras ministrijas padotībā esošo Rīgas izglītības iestāžu pedagogi.

 

Latvijas Okupācijas muzejs aicina interesentus uz Latvijas sporta veterānu-senioru savienības prezidenta Daumanta Znatnaja lekciju “Čeka un sports”, kas notiks ceturtdien, 29. septembrī plkst. 17.00 Stūra mājā, Brīvības ielā 61.

 

Septembra numurā lasāma intervija ar Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Stratēģijas plānošanas nodaļas vadītāju Guntaru Ruskulu. Sarunas tēma – Rīgas apkaimes. „NVO nama ziņās” lasītāji atradīs arī informāciju par gaidāmajiem semināriem NVO namā, NVO aktivitātēm un aicinājumu uz Rīgas apkaimju NVO pieredzes apmaiņas konferenci.    

 

Jau otro nedēļu Rīgā norisinās kampaņas “Mazais pilsonis” rudens sesija. Kampaņas laikā Rīgas nevalstiskās organizācijas (NVO) dodas uz Rīgas skolām, lai informētu un ieinteresētu skolēnus kļūt pilsoniski aktīviem, interaktīvā veidā informējot par Rīgas NVO darbu un iespējām.

 

NVO namā reizi nedēļā skan grieķu mūzika un pulcējas vairāki desmiti interesentu, lai apgūtu grieķu tradicionālās dejas soļus. Dejotgribētājiem ir iespēja pievienoties grieķu deju nodarbībām piektdienu vakaros no plkst. 19.00 līdz 21.00 NVO namā, lai iepazītu tuvāk grieķu kultūru un deju!

 

15. septembrī Austrumu izpilddirekcijas telpās, pateicoties Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta finansējumam, notika Maskavas forštates apkaimes iedzīvotāju forums.

 

Radošā dienas nometne „Raibā draugu pulkā” tiek veidota Vangažu ukraiņu biedrības "Jatraņ" projekta “Iepazīstam dažādas tautas” ietvaros. Nometne ilgs četras dienas skolēnu rudens brīvlaikā – no 2016. gada 24. līdz 27. oktobrim, Vangažos. Izglītojošās un radošās nodarbībās nometnes dalībnieki iepazīsies ar dažādu tautu tradīcijām, folkloru, mākslu, izzinās līdzīgo un atšķirīgo tajās.

 

20. septembrī plkt.16.30 Arābu kultūras centrs, sadarbībā ar citu nevalstisko organizāciju brīvprātīgajiem, rīkos starpkultūru sadarbības darbnīcas , kas veicinās savstarpējo sadarbību u tolerance. Darbnīcās dažādu tautību dalībnieki, kuri dzīvo, mācās vai strādā Rīgā, ar neformālās izglītības metodēm izzinās Latviju, spēlējot gan galda spēles, gan izliekot puzles, gan radoši darbojoties praktiskās darbnīcās, gan kopīgi gatavojot un degustējot latviskos ēdienus.

 

Septembrī aprit 3 gadi kopš Rīgā darbojas NVO nams, ko pašvaldība izveidoja nevalstisko organizāciju atbalstam. Trīs darbības gados NVO nams kļuvis par Purvciema sabiedriskās un kultūras dzīves centru. Šogad jubileja tiks atzīmēta ar Rīgas apkaimju attīstībai veltītu konferenci, rosinot dažādu Rīgas apkaimju iedzīvotājus uz kopīgu diskusiju, viedokļu un pieredzes apmaiņu. Konference notiks trešdien, 2016. gada 28. septembrī plkst. 14.00 NVO namā (Rīgā, Laimdotas ielā 42).

 

Izglītojošais un izklaidējošais pasākums notiks jau šo svētdien, 18. septembrī, no plkst. 10.00 līdz 16.00 Čiekurkalna krustcelēs (Rusova ielā 9, pie Ezerparka Namiem). Tā devīze - "Pie saknēm" attiecināma gan uz tirdziņa rudens veltēm, gan uz apkaimes vēsturisko kontekstu. Tieši apkaimes bagātā vēsture ir mudinājusi organizatorus pievērsties tās izcelšanai, mudinot savas apkaimes iedzīvotājus un viesus iepazīt Čiekurkalna vēsturi, arhitektūru un vēsturiskās personības.

 

20. septembrī plkt.14.00 Arābu kultūras centrs, sadarbībā ar citu nevalstsko organizāciju brīvprātīgajiem, rīkos starpkultūru sadarbības aktivitāti , kas palīdzēs iepazīstināt Rīgā dzīvojošos cittautiešus ar pilsētas vēsturiskajiem objektiem draudzīgā un neformālā gaisotnē. Ar spēles elementiem un dažādu tautību grupās dalībnieki iejutīsies Rīgas pilsētvidē un izzinās Rīgā zināmākās vietas.

 

Pirmo reizi „Rīgas Sporta naktī” notiks „Brīvības ielas nakts brauciens”, kurā ikviens varēs veikt piecu kilometru distanci ar skrituļslidām, skuteriem un skrituļdēļiem no tirdzniecības parka „Alfa” līdz VEF Kultūras pilij un atpakaļ. Starti skrituļslidu, skuteru, skrituļdēļu un roller-slēpju nakts braucienam pa pilsētas galveno ielu paredzēti no plkst. 23.00. Organizatori sola, ka tas būs aizraujošs brauciens pa jauno Brīvības ielas asfaltu.

 

Nedēļas nogalē, naktī no 17. uz 18. septembri, pasākuma “Brīvības ielas nakts brauciens” laikā no plkst. 22.00 līdz plkst. 2.00 tiks slēgta transportlīdzekļu satiksme Brīvības ielas posmā no tirdzniecības parka “Alfa” līdz Brīvības ielas un Ropažu ielas krustojumam. Sabiedriskais transports minētajā ielas posmā kursēs līdz plkst. 22.40.

 

Teksta izmērs: A A A

Jaunākais fotogalerijā
Mūsu sadarbības partneri
   
 
Pēdējo reizi atjaunota 23.septembrī, 2016, 15:58
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV-1010, Latvija
Tālrunis: 67026816, E-pasts: iksd@riga.lv
iksd.riga.lv