ACCESS “Kultūras pieejamība visiem” (Access to Culture for All Citizens)

Nosaukums Avots Īstenošanas periods Kopējais finansējums(EUR)
ACCESS “Kultūras pieejamība visiem” (Access to Culture for All Citizens) Eiropas Komisija (ERAF) un dalībvalstis/partnervalstis 02.09.2019. - 02.03.2020. 149416

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments sadarbībā ar partneriem no Amsterdamas, Tallinas, Viļņas, Sofijas, Lisabonas, Londonas un Dublinas ir uzsācis projekta ACCESS “Kultūras pieejamība visiem” (Access to Culture for All Citizens) pirmās fāzes īstenošanu.

Projekta mērķis ir veidot sadarbības tīklu, lai kopīgi pētītu un meklētu risinājumu kopīgām problēmām kultūras pieejamības nodrošināšanā,  apzinātu situāciju projekta partneru pilsētās, apgūtu citu   pilsētu labāko pieredzi, aktualizējot tādas tēmas, kā datu bāze un informācija (pētījums par iedzīvotāju iesaisti kultūras aktivitātēs, datu analīze un risinājumi); kultūras piedāvājuma decentralizācija, līdzdalība; inovatīvi risinājumi, kā rezultātā kopīgi ar vietējo atbalsta grupu izveidot uz sadarbību vērstu rīcības plānu, akcentējot iekļaujošās kultūras politikas nozīmīgumu.

Projekta pirmās fāzes norises laiks: 2019. gada 2. septembris – 2020. gada 2. marts

Projekts tiek īstenots Eiropas Savienības starpreģionu sadarbības programmas URBACT III (2014 – 2020) ietvaros, tā kopējais finansējums ir EUR 149 416, kur 85% tiek finansēts ar ERAF un 15%  ar Rīgas pašvaldības finansējumu.

Informācija par projektu ACCESS 

Informācija par URBACT III (2014 – 2020) programmu: www.urbact.eu

Publikācijas

Projekta ACCESS “Kultūras pieejamība visiem” pirmās fāzes rezultāts (18.03.2020.)

Rīga un Eiropas galvaspilsētas vada programmu kultūras iekļaušanas veicināšanai (16.01.2020.)

Starptautiskais projekts ACCESS “Kultūras pieejamība visiem” (30.09.2019.)

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit