Apkaimju attīstības projektu konkursā kopā nobalsojuši vairāk nekā 10 tūkstoši iedzīvotāju

Ar vairāk nekā 10 tūkstošu iedzīvotāju dalību, noslēgusies balsošana Rīgas apkaimju attīstības projektu īstenošanas konkursā.

Mājaslapā "www.balso.riga.lv" no 19. augusta līdz 19. septembrim notika balsošana par 14 Rīgas apkaimju attīstības projektu īstenošanas konkursa pieteikumiem. Visvairāk iedzīvotāju balsu saņēmis projekts par multifunkcionāla sporta laukuma ierīkošanu Brasā (1971 balsis), Āgenkalna laukuma labiekārtošana (1714 balsis), kā arī projekts, kurš paredz visu paaudžu sporta kompleksa izveidi un bezmaksas nodarbības Ķengaragā (1256 balsis).

Rīgas pilsētas izpilddirektors uzsver, ka projektu plānots turpināt arī nākamgad, kā arī pēc iespējas rosinās palielināt projektiem pieejamo finansējumu. “Runājot par tiem projektiem, kas saņēma mazāk balsu, mēs noteikti izskatīsim to realizācijas iespējas, jo tā ir virkne labu projektu ar salīdzinoši mazu finansējumu,” sacīja izpilddirektors.

Jau tuvākajā laikā konkursa vērtēšanas komisija lems par nepieciešamā finansējuma apstiprināšanu tiem projektiem, kas balsojuma rezultātā būs saņēmuši vislielāko balsu skaitu. Komisiju vada Rīgas domes Ziemeļu izpilddirekcijas izpilddirektora vietnieks Edijs Pelšs.

Izsludinātā konkursa nolikums paredz, ka viena apkaimju attīstības projekta realizācijai var piešķirt finansējumu līdz 100 000 eiro. Kopumā pašvaldība šiem mērķiem 2019.gada budžetā ir paredzējusi finansējumu 500 000 eiro apmērā. Konkursam projektus varēja pieteikt gan nevalstiskās organizācijas, gan biedrības, gan arī nodibinājumi, kas pārstāv Rīgas apkaimju intereses.

Pavisam kopā konkursam tika iesniegti 34 pieteikumi, no kuriem 14 tika akceptēti virzīšanai uz balsošanu, bet 20 tika noraidīti. Visu akceptēto projektu realizācijas kopsumma ir aptuveni 771 000 eiro.

Informāciju sagatavoja: Aira Šmelde, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas projektu koordinatore, tālr.: 67037902; e-pasts: aira.smelde@riga.lv

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit