Ģimenes diena “Ziema Rīgas un rīdzinieku dzīvē laikiem pāri”

Svētdien, 12. janvārī, Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs aicina uz Ģimenes dienu “Ziema Rīgas un rīdzinieku dzīvē - laikiem pāri”. Programmā - plkst. 12.00 un 15.00 ekskursija bērniem kopā ar pieaugušajiem „Ziema un dzīve Rīgā pirms laiku laikiem - priekšmetu liecības un vēsturnieku atklājumi”, no 11.00 līdz 17.00 Kolonnu zālē radošās darbošanās vieta bērniem kopā ar vecākiem „Domā, izdomā, zīmē, būvē!”.

Ģimenes dienas apmeklējums - ar muzeja ieejas biļeti, pirmsskolas vecuma bērniem un daudzbērnu ģimenēm ar "3+ Ģimenes karti" - brīva ieeja.                 

Plkst. 12.00 un 15.00 uz ekskursiju „Ziema un dzīve Rīgā pirms laiku laikiem - priekšmetu liecības un vēsturnieku atklājumi” bērnus kopā ar pieaugušajiem gaidīs muzeja pedagoģe, vēsturniece Irēna Strēle. Ekskursijas dalībnieki dosies ceļojumā “cauri laikiem”, iepazīstot rīdzinieku sadzīvi, akcentējot ziemas sezonas specifiku, no aizvēstures līdz 20. gadsimta sākumam. Kā rīdzinieku iepriekšējās paaudzes piemērojās ziemas apstākļiem, kā veidoja un apsildīja mājokļus, kā darināja apģērbu, kā atpūtās, kā rotaļājās un sportoja. Ekskursijas sākumā tās dalībnieki “nokļūs” laikā, kad Rīga vēl nebija dibināta, bet cilvēki šeit, Daugavas krastā, dzīvoja. Arheologu atrastie un izpētītie priekšmeti atklāj citādi neizzināmo. Tālāko gadsimtu Rīgas straujais vēsturisko notikumu un attīstības temps mainīja arī ziemas nodarbju iespējas un veidus, ietekmējot un pārveidojot ikdienas dzīvi. Ziema rīdzinieku dzīvē vienmēr bijusi arī prieka un svētku svinēšanas laiks – ziemassvētki, ķekatas, maskošanās, vastslāvji, meteņi, karnevāli. Seno notikumu liecinājumi saglabājušies un atrodami muzejā. Ziema senatnē bija arī kopā vakarēšanas un mīklu minēšanas laiks. Vai zināt “Kas bez baļķiem un bez dēļiem uztaisa tiltu?”.

No 11.00–17.00 Kolonnu zālē bērniem kopā ar vecākiem tiek piedāvāta radošās darbošanās vieta “Domā, izdomā, zīmē, būvē!”, kas paredzēta ģimeniskam kopā darīšanas priekam. Tur būs iespēja ekskursijā un muzeja apskatē gūtās emocijas un zināšanas izteikt krāsojot, zīmējot, kā arī “trenēties” seno rīdzinieku mājokļu būvē.

Ģimenes dienas programmas apmeklējums - ar muzeja ieejas biļeti, pirmsskolas vecuma bērniem un daudzbērnu ģimenēm ar "3+ Ģimenes karti" - brīva ieeja. Ģimenes biļete (1–2 pieaugušie un 1 vai vairāk bērnu līdz 18 gadu vecumam) - EUR 7.00; citas ieejas biļešu kategorijas: pieaugušajiem - EUR 5.00, skolēniem - EUR 1.00, pensionāriem, studentiem - EUR 3.00.

Informācija: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Komunikācijas darba nodaļā, tel.: 67356676. Facebook: Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs/ Museum of Riga History and Navigation, Twitter: RVKM;  Draugiem.lv: Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs.

Anotācijas pievienotajiemm publicitātes attēliem: tūrisma propagandas plakāts “Apceļo dzimto zemi!”. 1930. gadi. No Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma.
Fotogrāfija “Slēpotājs”. Fotogrāfs Roberts Johansons. 1930. gadi. No Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja krājuma.

Informāciju sagatavoja: Ingrīda Lukašēviča, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Sabiedrisko attiecību speciāliste, e-pasts: lukasevica@rigamuz.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit