Foto

Iedzīvotāji aicināti līdz maija beigām piedalīties pašvaldības līdzdalības budžeta projektu ideju konkursā

Rīgas dome atgādina, ka līdz maija beigām iedzīvotājiem iespējams ar savām idejām piedalīties pašvaldības līdzdalības budžeta projektu ideju konkursā.

Konkursa mērķis ir ļaut iedzīvotājiem tieši lemt par daļas pilsētas budžeta izlietojumu un uzlabot dzīves vietu savu māju tuvumā. Tādā veidā pašvaldībai gūstot atgriezenisko saiti par iedzīvotājiem nepieciešamiem pilsētvides  uzlabojumiem.

Konkursā var piedalīties ikviena Rīgā deklarēta persona no 16 gadu vecuma un galvaspilsētā reģistrētas nevalstiskās organizācijas.

Konkursa pieteikumi elektroniski tiks pieņemti līdz 31. maijam plkst. 12.00, aizpildot veidlapu un iesniedzot riga.lv (https://www.riga.lv/lv/rigas-pilsetas-lidzdaligas-budzetesanas-projektu-istenosanas-konkurss) vai nosūtot uz elektroniskā pasta adresi: konkurss.apkaimes@riga.lv. Savukārt klātienē – līdz 31. maijam plkst. 12.00 Rīgas pilsētas Apkaimju iedzīvotāju centrā, Eduarda Smiļģa ielā 46, iepriekš piesakot apmeklējumu pa tālruni 80 000 800.

Rakstot uz elektroniskā pasta adresi, projekta idejas iesniedzējam tiks nodrošināta iespēja noskaidrot konkursa nolikumā noteikto informāciju par projekta idejas īstenošanas iespējamību un ar konkursa norisi saistīto informāciju.

Pēcāk, pamatojoties uz kompetento institūciju atzinumiem, projektu idejas vērtēs konkursa komisija, un atbalstītās projektu idejas rudenī tiks virzītas iedzīvotājiem balsošanai. Pašvaldība īstenos visvairāk iedzīvotāju balsis saņēmušās projektu idejas, kas uzlabos apkārtējo vidi ilgtermiņā un iekļausies 50 000 eiro robežās.

Plašāka informācija par konkursu publiskota: www.balso.riga.lv vai www.riga.lv

Informāciju sagatavoja: Gaidis Balodis, Rīgas pilsētas līdzdalīgās budžetēšanas projektu īstenošanas konkursa vērtēšanas komisijas sekretārs, e-pasts: gaidis.balodis@riga.lv; 

Rīgas domes Komunikācijas pārvalde

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit