Iznākusi jaunā "Rīgas Centrālās bibliotēkas gadagrāmata"

“Rīgas Centrālās bibliotēkas gadagrāmata, 2021–2022” ir jau deviņpadsmitā RCB gadagrāmata. Tā veltīta bibliotēkas darbībai no 2021. gada jūlija līdz 2022. gada augustam.

Grāmatas sadaļa “Viedokļos ieklausoties” aicina ielūkoties savas nozares profesionāļu pārdomās. Zīmīgs šeit ir Bibliotēkzinātnes un informācijas Maģistru studiju programmas direktores, Informācijas un bibliotēku studiju nodaļas vadītājas, Sociālo un politisko pētījumu institūta pētnieces Dainas Pakalnas raksta nosaukums “Visbrīnišķīgākā profesija”.

Savukārt sadaļā “Ārzemēs” publicēti iespaidi par pasaules bibliotekāru saietiem – virtuālo IFLA (International Federation of Library Associations) konferenci, kā arī gadskārtējo IFLA Metropoļu bibliotēku sekcijas  konferenci. To autores ir Latvijas Bibliotekāru biedrības priekšsēdētāja, Jūrmalas Centrālās bibliotēkas direktore Māra Jēkabsone un Latvijas Bibliotēku padomes priekšsēdētāja, RCB direktore Dzidra Šmita.

Visdažādākajiem jautājumiem veltīta sadaļa “Pašu mājās”, kura atspoguļo gan jaunās Āgenskalna filiālbibliotēkas izveidošanai veltītos jautājumus, gan brīvprātīgo darbu, gan projektu darbu, gan lasītāju grupu interešu izpēti u.c.

2022. gads ir tas gads, kad Krievija uzsāka agresiju pret Ukrainu. Kara bēgļu ceļi ved arī uz Latviju. RCB Bērnu literatūras nodaļā sāka strādāt divas kolēģes no Ukrainas – Viktorija Poniatova un Oleksandra Albeščenko. Viņas gadagrāmatā stāsta par bēgļu gaitām un pirmo darba mēnesi bibliotēkā, bet nodaļas vadītāja Natālija Hološa – par nodaļas kopējo darbu. Ar viņu publikācijām var iepazīties sadaļā “Kopā ar Ukrainu”.

Sadaļā “Bibliotēku vēsture” publicēti RCB Šampētera filiālbibliotēkas galvenās bibliotekāres Indras Gobas pētījumi par RCB krājuma attīstības īpatnībām, Latvijas Nacionālās bibliotēkas vadošās pētnieces Janas Dreimanes pētījums par bibliotekāri, pedagoģi, sociāldemokrāti Lidiju Kokli, RCB galvenās ekspertes bibliotēku jomā Zanes Ramiņas ieskats bibliotēkas ēkas Ojāra Vācieša ielā 2 būvniecības vēsturē un arhivāres Andas Butkēvicas ieskats RCB arhīvā.

Sadaļā “Kolēģus uzklausot” publicētas divas intervijas ar RCB Bibliotēku dienesta kolēģēm – Zani Valaini, kura pirms gada uzsākusi darbu Bibliotēku dienestā, un Zintu Geršmani, kura vairāk nekā četrdesmit gadu darbojusies  bibliotekāra profesijā.

Gadagrāmatu tradicionāli noslēdz svarīgāko notikumu hronika un publikāciju saraksts par Rīgas Centrālo bibliotēku.

Gadagrāmata būs interesanta ikvienam, kas interesējas par publisko bibliotēku darbību un attīstību, turklāt tā ir bagātīgi ilustrēta.

Grāmatas prezentācija notiks trešdien, 21. decembrī, plkst. 15.00 Brīvības ielā 49/53, 2. stāvā.