Foto

Izsludināta pieteikšanās pieaugušo neformālās izglītības balvai “Saules laiva”

Jau septīto reizi tiek izsludināta pieteikšanās Izglītības un zinātnes ministrijas un EPALE Latvija Nacionālā atbalsta dienesta Pieaugušo neformālās izglītības ceļojošajai balvai “Saules laiva”.

Pretendenti – izglītības iestādes un organizācijas, kas darbojas neformālās pieaugušo izglītības jomā – var iesniegt pieteikumus līdz š.g. 1. novembrim. Pieteikumus aicinām iesniegt iestādes un organizācijas, kas nodrošina nemainīgi kvalitatīvu mācību procesu un veicina pieaugušo neformālās izglītības attīstību Latvijā.

Pieteikumus var iesniegt pašvaldības domes priekšsēdētājs, pašvaldības izglītības pārvaldes vadītājs un pieaugušo neformālās izglītības iestādes vadītājs (par savu vai citu pieaugušo izglītības iestādi). Pretendentus var izvirzīt arī mācību dalībnieki, kas papildinājuši savas prasmes kādā no neformālās izglītības programmām un vēlas izcelt augstvērtīgu pasniedzēju un izglītības iestādes darbu. Šajā gadījumā ierosinājums ir jāparaksta vismaz desmit attiecīgās mācību grupas sastāvā reģistrētiem dalībniekiem.

Ar Pieaugušo neformālās izglītības ceļojošās balvas nolikumu var iepazīties IZM tīmekļvietnē: https://ej.uz./Balvasnolikums, bet pieteikuma anketa lejupielādēšanai atrodama šeit: https://ej.uz/Balvaspieteikums2022 Aizpildītu pieteikumu jāiesniedz rakstveidā vai parakstītu ar drošu elektronisko parakstu, nosūtot uz elektroniskā pasta adresi pasts@izm.gov.lv. Pieteikumi, kas tiks iesniegti pēc pieteikšanās termiņa (1. novembris), netiks izskatīti.

2021. gadā par labāko pieaugušo neformālās izglītības sniedzēju tika atzīts Latvijas Lauksaimniecības universitātes (šobrīd – Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte) Mūžizglītības centrs. Ar citiem pagājušā gada balvas nominantiem un apbalvošanas pasākumu var iepazīties šeit.

Pieaugušo neformālās izglītības balva “Saules laiva” dibināta, lai izteiktu Izglītības un zinātnes ministrijas atzinību par nozīmīgu ieguldījumu pieaugušo neformālās izglītības procesa veicināšanā un kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanā, kā arī atbalsta sniegšanā mācībās pieaugušo neformālās izglītības ietvaros. Balva tiek piešķirta IZM Erasmus+ projekta “EPALE Nacionālais atbalsta dienests” ietvaros.

Izglītības un zinātnes ministrijas Erasmus+ projekts “EPALE Nacionālais atbalsta dienests” nodrošina EPALE darbību latviešu valodā, veicinot nacionālā satura veidošanu, nodrošinot diskusiju un pieredzes apmaiņas vidi Latvijas pieaugušo izglītības profesionāļiem kā valsts mērogā, tā arī starptautiski.

Informāciju sagatavoja: Agnese Zarāne, IZM Erasmus+ projekta "EPALE Nacionālais atbalsta dienests” komunikācijas un satura eksperte, e-pasts: agnese.zarane@izm.gov.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit