Jaunie Covid-19 drošības pasākumi attiecas arī uz izglītību un sportu

Ierobežojumu mērķis ir mazināt sociālo “burbuļu” sastapšanos, lai bremzētu saslimstības pieaugumu, atstājot pēc iespējas mazākas sekas uz nodarbinātību un valsts ekonomiku.

Pēc skolēnu brīvlaika 7.-12.klašu skolēni vienu nedēļu mācīsies attālināti 

No 2020. gada 26.oktobra līdz 30.oktobrim izglītības iestādēs pamatizglītības un vidējās izglītības programmu apguve 7.–12. klasē notiks attālināti – to paredz 2020.gada 13.oktobrī, valdībā pieņemtie grozījumi noteikumos par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai. Nosacījums par attālinātām mācībām neattiecas uz profesionālās izglītības iestādēm.

Izmaiņas sporta jomā

No 2020. gada 17. oktobra līdz 6. novembrim organizētiem sporta treniņiem (nodarbībām) jānorisinās ārtelpās, individuāli vai attālināti. Organizējot grupu sporta treniņus ārtelpās, neizmanto ģērbtuves. Šis ierobežojums neattiecas uz Latvijas pieaugušo izlases, Latvijas Olimpiskās vienības un Latvijas Paralimpiskās vienības sportistu, kā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu sporta treniņiem pieaugušajiem.
No 2020. gada 17. oktobra līdz 6. novembrim aizliegts organizēt sporta pasākumus. Aizliegums neattiecas uz starptautiskiem sporta pasākumiem, kā arī komandu sporta spēļu augstāko līgu komandu sporta sacensībām pieaugušajiem.

Ierobežojumi interešu izglītībā

No 2020. gada 17. oktobra līdz 6. novembrim interešu izglītības un profesionālās ievirzes izglītības nodarbības notiek attālināti, klātienē tās var īstenot tikai individuāli. Šādi paši nosacījumi attiecas arī amatiermākslas kolektīviem, tai skaitā koriem, orķestriem, deju un citiem tautas mākslas kolektīviem. Nodarbību ietvaros netiek rīkotas aktivitātes, publiski un privāti pasākumi, kuros piedalās izglītojamie un personas no citas apguves grupas, klases vai kolektīva. Tāpat dalībnieki nedodas uz citu pašvaldību administratīvajām teritorijām.

Jauniešu centros un nevalstiskajās organizācijās

No 17. oktobra līdz 6. novembrim Jauniešu centros, kā arī Bērnu un jauniešu centros var notikt individuālās konsultācijas un neformālas sarunas, uzklausot jaunieti un sniedzot viņam nepieciešamo atbalstu. Interešu izglītības aktivitātes var īstenot tikai individuāli vai attālināti. Lēmumu par jauniešu centra darbību pieņem atbildīgā pašvaldība. Aicinām izmantot digitālās iespējas darbā ar jaunatni, kā arī organizēt aktivitātes ārpus telpām. Jauniešu centros un nevalstiskajās organizācijās, īstenojot darbu ar jaunatni klātienē, jāievēro tie paši principi, kuri pieaugušo neformālajā izglītībā, jānovērš jauniešu drūzmēšanās, jāsamazina kopīgi lietoto virsmu skaits, piemēram, datoru un skārienjūtīgu ekrānu, kā arī jānodrošina regulāra telpu vēdināšana un dezinfekcijas līdzekļi. Īstenojot pasākumus jauniešiem telpās, jānodrošina dalībniekiem fiksētas, personalizētas sēdvietas pasākuma norises laikā, kā arī jāievēro citi piesardzības pasākumi saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 9. jūnija noteikumiem Nr. 360 "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”. Organizējot neformālās izglītības mācības pilngadīgiem jauniešiem, atļautais personu skaits grupā ir līdz 30 dalībniekiem.

Ar citiem valdībā šodien pieņemtajiem grozījumiem varat iepazīties Veselības ministrijas sagatavotajā informācijā ŠEIT 

Pieaugot saslimstībai ar Covid-19 Latvijā un pasaulē, ekspertu un valdības īstenoto pasākumu mērķis ir pēc iespējas saglabāt ekonomisko aktivitāti valstī, vienlaikus pasargājot mūsu iedzīvotāju veselību. Pieņemtie ierobežojumi šobrīd ir optimāli un sabalansē riskus sabiedrības veselībai un nodrošina iespējas saimnieciskajai darbībai. Arī turpmāk epidemiologi rūpīgi analizēs situāciju, lai secinātu, vai šie ierobežojumi ir jāturpina vai jāpārskata.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit