Latvijas spēka avoti šogad būs redzami vides mākslas objektā “Goda vārti”

2019. gadā vides mākslas objekts „Goda vārti” vēstīs par Latvijas spēka avotiem, kas veido mūsu valsts ikdienu, ļauj lepoties uzvaras brīžos un dod iemeslu smelties pašapziņu svētku reizē.

„Mēs savu spēku un iedvesmu smeļamies mūsu saknēs un saiknē ar dabu, kā arī spējā radīt un darīt. Pašu paveiktais atspoguļojas “Goda vārtos”. Te sastopas padarītie darbi, piedzīvotie notikumi un spēka avoti, kuri ir iekustinājuši enerģiju un neredzamu, neapjaustu spēkus, kas slēpjas mūsos. Tie piepilda un atsedz mūsu attiecības ar apkārtējo vidi un tuvajiem”, šī gada vēstījumu raksturo tā autori. Šogad projektu vides mākslas objektā „Goda vārti” īsteno režisors Juris Jonelis, vizualizāciju autori Viktors Keino un Dmitrijs Voloviks.

Projekts “Spēka avoti” vides mākslas objektā “Goda vārti” ir jauns satura pieteikums, kas būs redzams 2019. gadā. Februāra programmā ir divas tēmas – budēļi kā dzīvības enerģijas iekustinātāji, dabas spēku modinātāji un auglības vēstneši, un ragaviņas kā simbols kopīgajam laikam ar ģimeni, kurā aktīvajā atpūtā radītais prieks un darba spars īstenojas Latvijas sportistu sasniegumos Ziemas olimpiskajās spēlēs.

Mūsu valsts jubilejas gadā vides mākslas objektā bija stāsts par vērtībām, kuras izvēlējās paši iedzīvotāji, un kas svarīgas Latvijas cilvēkiem – brīvība, valoda, daba, saulgrieži, Dziesmu un deju svētki, Baltijas jūra, galvaspilsēta Rīga, akcija „Baltijas ceļš”, bērni, zinātne, sports, mīlestība, sava valsts, himna, ģimene un cilvēki. Līdz ar vērtībām „Goda vārti” stāstīja par Latvijas kultūras mantojumu – jūgendstilu, novadu cimdu rakstiem, kā arī par valsts dzimšanu un kopīgu likteni ar kaimiņvalstīm – Lietuvu un Igauniju.

„Mans novēlējums šajos svētkos ir tas viss, ko mēs redzams simboliskajos gaismas vārtos pie Ministru kabineta. Tur kādreiz stāvēja Ļeņins, bet tagad šie vārti man asociējas ar portālu, no monitoriem izstarotais vēstījums, manuprāt, ir ļoti nozīmīgs. Tas ir fantastisks projekts…”, tā 2018. gada vētījumu „Goda vārtos” vērtē ārsts Pēteris Kļava intervijā laikrakstam „Dienas bizness” (21.12.2018.).

“Goda vārti” ir virtuāls simbols Latvijas vērtībām. Filozofiskā līmenī vārti ir zīme dažādiem pārbaudījumu lokiem, kuriem izejam cauri dzīves laikā, vārti ir pārmaiņu punkts, kurā mēs simboliski apliecinām jaunu sasniegto brieduma pakāpi. “Goda vārti” ir kā apliecinājums arī nākamos 100 gadus saudzēt mantojumu, kas mums, Latvijas iedzīvotājiem, ļauj būt tādiem, kādi esam.

Vides mākslas objekts „Goda vārti” ir konceptuāli jauns pilsētvides noformējums - Rīgas veltījums Latvijai jubilejā. „Goda vārtu” virtuālajam vēstījumam un tā mainībai var sekot sociālā medija Instagram kontā www.instagram.com/godavartisimtgadei.

 

Informāciju sagatavoja: Indra Vilde – Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrisko attiecību vadītāja, e-pasts: indra.vilde@riga.lv.

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit