Foto

Mātes dienā uz ģimenisku ekskursiju aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs

Mātes dienā, 8. maijā, plkst. 12.00 uz ģimenisku ekskursiju “Rīga leģendās, teikās un stāstos” aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs.

Jauka dāvana māmiņai, vecmāmiņai un visai ģimenei – kopā ar savējiem muzejā piedalīties izzinošā ekskursijā, apskatīt pastāvīgo ekspozīciju un izstādes “Trauslās atmiņas. Dagerotipi, ambrotipi un ferotipi Latvijā”, “Viduslaiku Rīgas rakstāmlietas”, kā arī Francijā, Emīla Galē uzņēmumā un brāļu Domu fabrikā tapušos stikla izstrādājumus no muzeja krājuma, kas pašlaik eksponēti, atzīmējot Starptautisko Stikla gadu. Arī dalība ekskursijā – tikai ar muzeja ieejas biļeti.

Ekskursija „Rīga leģendās, teikās un stāstos” sāksies plkst. 12.00 muzeja vestibilā. Kādas ir versijas par Rīgas leģendu izcelsmi, kā rīdzinieku paaudzes vārdos ietērpušas un atmiņā saglabājušas reālus notikumus, tos bagātinot ar pieredzi un fantāziju? Rīdzinieki visos laikos bijuši un ir gudri un attapīgi ļaudis, zinot arī, kā savus stāstus stāstīt, lai tie paliktu bērnu un bērnubērnu atmiņā. Ekskursijas stāsti sniegs iespēju noskaidrot, uzzināt un, iespējams, raisīs jaunu jautājumus. Ja kāds jautā: “Vai Rīga jau gatava?”, kas un kāpēc jāatbild? Ko veicis viens no Rīgas senajiem brīnumiem – milzis Lielais Kristaps, kāds ir viņa stāsts, kur esot noslēpumainās pazemes ejas zem Rīgas un kurp tās vedot, ko vācieši Daugavas krastā esot darījuši ar vēršādu, kas zināms par Rīgas raganu un žagatu un vēl, un vēl.  Klausoties teikas, leģendas un patiesus vēsturiskus notikumus, ekskursijas dalībnieki iepazīs gan Rīgas vēsturi un īpašus muzeja priekšmetus no neierasta skatu punkta, neaizmirstot, ka arī dažādi kuriozi un versijas ir vēstures stāstu daļa. Teikas un leģendas glabā sevī seno rīdzinieku pieredzi, fantāziju, vēlmes, arī bailes un sajūsmu. Arī mūsdienās top jaunas leģendas, varbūt pat, ka kāds no mums būs to radītājs. Varbūt, ka tieši Tu!?

Ieejas maksa muzejā: pieaugušajiem - EUR 5,00; pensionāriem un studentiem – EUR 3,00, skolēniem EUR 1,00, pirmsskolas vecuma bērniem – brīva ieeja, ekskursija Ģimenes dienā – bez atsevišķas maksas.

Informācija: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Komunikācijas darba nodaļā, tel.: 67356676. www.rigamuz.lv/rvkm/ , Facebook: www.facebook.com/Rigamuz

Attēls: Litogrāfijas “Rīgas pilsēta skatā no Daugavas” fragments. Izgatavotājs: Jakobs Geizers; pēc Karla Traugota Fehelma 1815. gada gleznas parauga. RVKM krājums.

Informāciju sagatavoja: Ingrīda Lukašēviča Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Sabiedrisko attiecību speciāliste. E-pasts: ingrida.lukasevica@rigamuz.lv

info@rigamuz.lv

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit