NVO namā skatāma fotogrāfiju izstāde “Baltijas ceļš”

NVO namā skatāma fotogrāfiju izstāde “Baltijas ceļš”

Mēnesī, kad atzīmējam Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, NVO namā durvis apmeklētājiem ver jauna izstāde, kas atgādina par Baltijas tautu vienotību un brīvības centieniem. NVO nama 1. un 2. stāva gaiteņos līdz 31. maijam ir apskatāma fotogrāfiju izstāde “Baltijas ceļš”.

Izstāde veltīta vēsturiskajai akcijai “Baltijas ceļš”, kurā rokās sadevusies cilvēku ķēde savienoja trīs Baltijas valstis kopīgos centienos pēc brīvības. Šī vērienīgā tautu manifestācija iezīmēja padomju totalitārā režīma sabrukuma sākumu un pasaulei apliecināja Baltijas valstu tautu vienotību ceļā uz neatkarības atgūšanu.

Izstādē apskatāmas 56 dokumentālās fotogrāfijas, kas atceļojušas no visu trīs Baltijas valstu arhīviem. Fotogrāfijas atspoguļo ne tikai 1989. gada vēsturisko notikumu, bet arī atsevišķu cilvēku un tautu emocionālos pārdzīvojumus. Vienlaikus izstāde aicina atcerēties mūsu kolektīvo pagātni un vēlreiz apzināties, cik svarīgas ir demokrātijas un brīvības vērtības.

Izstāde tapusi ar biedrības “Radošās idejas” gādību starptautiskā projekta “Baltijas ceļš” ietvaros, kura mērķis ir atgādināt Eiropas iedzīvotājiem par izcilu pilsoņu darbu cīņā pret totalitārismu kā paraugu eiropeiskumam un intensīvam darbam sabiedrības labā. Fotogrāfiju izstāde ir skatāma arī projekta partnervalstīs – Lietuvā un Igaunijā.

Izstāde ir skatāma NVO nama darba laikā - darba dienās no plkst. 9.00 līdz 21.00 un sestdienās no plkst. 9.00 līdz 20.00.

Ieeja izstādē ir brīva. Laipni aicinām visus interesentus apmeklēt izstādi un aplūkot vēsturiskās “Baltijas ceļa” fotogrāfijas!

Informāciju sagatavoja: Zinta Gugane, Rīgas Apkaimju iedzīvotāju centra. Apkaimju attīstības un sabiedrības integrācijas pārvaldes. Sabiedrības integrācijas un līdzdalības nodaļas, NVO atbalsta sektora projektu vadītāja, Tālrunis: 67848903 E-pasts: zinta.gugane@riga.lv http://apkaimes.lv https://www.facebook.com/RigasNVOnams/ https://twitter.com/NVOnams/ https://www.instagram.com/nvo_nams/