Piekļūstamības paziņojums

Publicēts: 30.01.2024.

Saskaņā ar Ministru kabineta 2020. gada 14. jūlija noteikumiem Nr. 445 "Kārtība, kādā iestādes ievieto informāciju internetā" (turpmāk – noteikumi Nr. 445) Rīgas valstspilsētas pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta departaments (RVP IKSD) domā, kā savu tīmekļvietni veidot piekļūstamu.

Šis piekļūstamības paziņojums attiecas uz RVP IKSD oficiālo tīmekļvietni - www.iksd.riga.lv

Tīmekļvietnei veikts vienkāršotais piekļūstamības izvērtējums. Izmantotā metode - VARAM sagatavotās “Vadlīnijas iestāžu tīmekļvietnēm noteikto piekļūstamības prasību ievērošanas ietekmes izvērtēšanai un nesamērīgā sloga pamatošanai”.

Cik piekļūstama ir šī tīmekļvietne?

RD IKSD tīmekļvietne daļēji atbilst noteikumu Nr. 445 prasībām.

Neatbilstība atrasta šādās pozīcijās:

  • tīmekļvietnes sadaļā Katalogs dažās ievadformās navigācijas elementiem nav iespējams piekļūt ar TAB taustiņu; nedarbojas krāsu kontrasts, teksta izmēra tālummaiņa un attēlu tekstuālā alternatīva;
  • tīmekļvietnē tiek publicēti video no YouTube, dažkārt publicētais saturs ir bez subtitru izvēles.

Šī tīmekļvietne pēdējo reizi tika izvērtēta 30.01.2024. To veica RD IKSD Informācijas tehnoloģiju un datu pārvaldības nodaļa.

Izvērtējumu apliecinošs dokuments: RD IKSD tīmekļvietnes piekļūstamības izvērtējums

Piekļūstamības alternatīvas

Lai saņemtu saturu, kas šobrīd nav piekļūstams, lūdzam sazināties ar  RD IKSD Klientu apkalpošanas centru rakstot: iksd@riga.lv.

Atsauksmēm un saziņai

Mēs nepārtraukti cenšamies uzlabot šīs tīmekļvietnes piekļūstamību. Šobrīd tīmekļvietnei ir plānota pāreja uz vienotu Rīgas domes digitālo ekosistēmu. Šie uzlabojumi arī iekļaus piekļūstamības prasību uzlabošanu.

Ja Jūs konstatējat kādas problēmas vai nepilnības, kas nav minētas šajā paziņojumā, vai vēlaties saņemt nepiekļūstamo saturu citā formātā, sazinieties ar mums.

E-pasts: iksd@riga.lv
Adrese: Krišjāņa Valdemāra iela 5, Rīga, LV 1010.