Foto

“Rīgas mežu” Tīreļu mežniecībā izvēlētas galvaspilsētas Ziemassvētku egles

Pirmdien, 22. novembrī, Rīgas mērs Mārtiņš Staķis un pašvaldības uzņēmuma “Rīgas meži” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra kopā ar bērnu vokālo studiju “Knīpas un Knauķi” Tīreļu mežniecībā izraudzījās trīs galvenās pilsētas Ziemassvētku egles. Centrālā egle atradīsies Doma laukumā un vēl divas – Rātslaukumā un 11.novembra krastmalā.

Izraugoties zaļās rotas, Rīgas mērs uzsvēra, ka pašvaldība rūpējas, lai pilsētā būtu svētku sajūta, lai pilsēta būtu izgreznota – arī Patriotu nedēļā un pirms Ziemassvētkiem – Adventa laikā. “Tādēļ šodien izvēlējāmies Rīgas trīs galvenās egles, kuras rotās pilsētas sirdi – Doma laukumu, Rātslaukumu un 11.novembra krastmalu. Turklāt šis ir otrais gads, kopš iedibināta tradīcija – līdz ar galvenajām eglēm, izvēlamies arī 16 eglītes pilsētas apkaimēm. Svētku sajūtai jābūt gan pilsētas centrā, gan tur, kur cilvēki dzīvo un atpūšas – pie rīdzinieku mājvietām. Līdz ar šo sākam Ziemassvētku gaidīšanas laiku!” uzsvēra M.Staķis. “Rīgai ir skaisti meži un pateicos uzņēmumam “Rīgas meži” par svētku rotām!”

Savukārt “Rīgas mežu” valdes priekšsēdētaja iepazīstināja ar Doma laukuma galvenās Egles stāstu – vēstuli no Egles: “Es esmu Rīgas Egle – 2021. Esmu uzvarējusi konkursā, kurā startēja tūkstošiem egļu no Gaujas, Daugavas, Katrīnas un Tīreļu mežniecībām. Bet jau 14. gadu es ar savu eleganci pierādīju, ka tieši no Tīreļiem, kur zeme brangāka un saules stari spožāki, nāk cēlākās “Rīgas mežu” egles!

Vairākus gadu desmitus esmu slēpusi savu skaistumu “Rīgas mežu” lielākajā – Tīreļu mežniecībā. Tiesa gan, egles te nav valdošie koki. Mēs – egles Tīreļos ierindojamies trešajā vietā, aiz priedēm un bērziem. Bet ne bērzus, ne arī priedes neved uz Rīgu un neuzstāda pilsētas galvenajos laukumos. Tikai mums – eglēm, ir tas gods un atbildība! Ziemassvētkos visiem novēlu: lai prieks ir sirdīs, lai visapkārt starp mīlestība, lai veselība un lai mums visiem skaists nākamais gads!”. Rīgas galvenās egles ir aptuveni 15 metrus garas un to vecums –  30 līdz 40 gadi.

Pēc egļu izraudzīšanās Tīreļu mežzinis Andris Greidāns aicināja uz jauno eglīšu stādīšanu, jo “ ja no meža kaut kas tiek iznests, tad mežam ir jādod atpakaļ!”. Tīreļu mežniecībā tika iestādītas apmēram 50 jaunās eglītes, kuras izaudzētas “Rīgas meži” kokaudzētavā “Norupe”.

Papildinformācijai: Ieva Bērziņa SIA “Rīgas Meži”, Stratēģiskās komunikācijas un sabiedrisko attiecību daļa, e-pasts: Ieva.Berzina@riga.lv, www.rigasmezi.lv

Rīgas domes Komunikācijas pārvalde

Galerijas