Rīgas pašvaldība Lielās talkas laikā sakārtos vairākus pagrabus; aicina iedzīvotājus sekot piemēram un radīt droša patvēruma vietas

Rīgas pašvaldība Lielās talkas laikā sakārtos vairākus pagrabus; aicina iedzīvotājus sekot piemēram un radīt droša patvēruma vietas

Lielās talkas laikā, 27. aprīlī, sakopjot un pielāgojot civilās aizsardzības prasībām vairāku pašvaldību ēku pagrabus, Rīgas dome aicina iedzīvotājus atbilstoši iespējām pievērst uzmanību arī savu pagrabu sakārtošanai.

Kā trešdien, 24. aprīlī, preses konferencē informēja Rīgas domes vadība, pašvaldības darbinieki pagrabus sakārtos Rīgas 49. vidusskolā un blakus pamatskolai “Rīdze” esošajā aizsargbūvē Zigfrīda Annas Meirovica bulvārī 1, kā arī patvērumam pielāgojamās telpas sociālās aprūpes centrā “Mežciems”, rādot piemēru, kā sakārtot un pielāgot pagrabu civilās aizsardzības prasībām. Ar šo pagrabu sakārtošanu pašvaldība sāk procesu, kurā apzinās un sakārtos patvērumam pielāgojamas vietas pašvaldības īpašumos, kā arī informatīvā kampaņā aicinās iedzīvotājus sekot piemēram.


““Gribi mieru, gatavojies karam” – ar šo seno gudrību Rīgas dome aicina rīdziniekus gan šonedēļ, Lielās Talkas dienā, gan arī pēc tās apzināt savu māju pagrabus, tos iztīrīt no liekām mantām un sakārtot tā, lai tie varētu kļūt par drošam patvērumam piemērotām vietām ārkārtas situācijā. Pašvaldība no savas puses apseko situāciju savos īpašumos, tai skaitā mācību iestādēs, sociālajos centros un citviet, kur Rīgas domes Civilās aizsardzības un operatīvās informācijas pārvaldes vadībā pagrabi tiks sakārtoti, savukārt potenciālās patvēruma vietas savās dzīvesvietās, kas ir privātīpašumi, var sakārtot tikai katrs pats. Lielās talkas ideja no pirmsākumiem ir bijusi panākt sabiedrībā paradumu maiņu, kas par normu padara tīru un sakoptu vidi, nevis piegružotu. Ar šo Rīgas domes iniciatīvu aicinām nevis gaidīt, kad kāds nāks un sakārtos, bet pašiem celties, darīt un uzturēt kārtībā vidi ap sevi, lai tā būtu ne tikai tīra, bet arī droša,” norāda Rīgas domes priekšsēdētājs Vilnis Ķirsis

“Lielā talka Rīgā šogad pāršķir jaunu lapaspusi un piemērojas situācijai. Jau pašā saknē tai ir daudz kopīga ar civilo aizsardzību – abos procesos nepieciešama laba organizācija un aktīva iedzīvotāju iesaiste. Tāpēc šajā pavasarī aicinu pievienoties mums, iepazīties ar VUGD izstrādātajām patvertņu vadlīnijām un veltīt enerģiju savu pagrabu un potenciālo drošo telpu sakārtošanai. Tas būs pienesums gan savai, gan mūsu visu kopējai drošībai. Tāpat aicinu ikvienu klātienē vai attālināti 8. maijā piedalīties mūsu nākamajā civilās aizsardzības seminārā par informācijas saņemšanu un dezinformācijas riskiem ārkārtas situācijā, kuru izziņosim jau tuvākajās dienās” uzsver Rīgas vicemēre Linda Ozola.


Plānots, ka 27. aprīlī pagrabu sakārtošanā piedalīsies Rīgas mērs Vilnis Ķirsis – plkst. 8.30 sociālās aprūpes centrā “Mežciems”, plkst. 9.15 - Rīgas 49. vidusskolā, bet no plkst. 10.00 - Zigfrīda Annas Meirovica bulvārī 1.

Rīgas pašvaldība aicina iedzīvotājus atbrīvot pagrabstāvus vai pazemes stāvus no atkritumiem, būvgružiem, bīstamām vielām, konstrukcijām un priekšmetiem ar asām malām, kas varētu radīt papildu apdraudējumu cilvēkiem, kas uzturas šajā telpās. Pagrabu tīrīšanu vajadzētu saskaņot ar ēku apsaimniekotājiem, jo nepieciešams nodrošināt arī izvākto atkritumu savākšanu.

Tāpat iedzīvotāji aicināti apsvērt iespēju atbrīvotajos pagrabstāvos un pazemes stāvos izveidot patvertnes vai vietas, kur var patverties, saskaņā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vadlīnijām.

Jau vēstīts, ka ar saukli “Rīgas civilās aizsardzības plāns – pārzini un līdzdarbojies!” Rīgas dome ir sākusi iedzīvotāju informēšanas kampaņu un astoņu semināru ciklu par civilo aizsardzību, kas turpināsies visa gada garumā. Pirmajā seminārā “Vispārīgie ieteikumi rīdziniekiem X stundā” tika sniegta praktiska informācija, kas jāzina rīdziniekiem par Rīgas civilās aizsardzības plānu, evakuāciju, ieteikumiem par droša patvēruma vietas izveidi, iesaisti valsts aizsardzībā un citiem svarīgiem personīgās aizsardzības jautājumiem.

Rīgas pašvaldības civilās aizsardzības plāns, semināra ieraksts un dažādi citi noderīgi informatīvie materiāli, kā rīkoties ārkārtas situācijās, pieejami pašvaldības mājas lapā www.riga.lv sadaļā “Civilā aizsardzība”.

Detalizēta informācija par rīcību dažādās ārkārtas situācijās pieejama Rīgas pašvaldības civilās aizsardzības plānā, kā arī pašvaldības un drošības dienestu eksperti to plašāk skaidros citos semināros. Nākamais seminārs norisināsies 8. maijā, kurā eksperti stāstīs par informācijas pieejamību krīzes situācijās un dezinformācijas riskiem.

Rīdzinieki tiek aicināti būt aktīvi, iepazīties ar mājas lapā www.riga.lv pieejamo informāciju, sekot līdz informācijai pašvaldības sociālajos tīklos un piedalīties pašvaldības organizētajos semināros, jo informētība veicina drošības sajūtu un ļauj izvairīties no pārpratumiem un kļūdām.

Informāciju sagatavoja: Mārtiņš Vilemsons, Rīgas pašvaldības Ārējās komunikācijas nodaļas vadītāja pienākumu izpildītājs, e-pasts: martins.vilemsons@riga.lv.

Galerijas