Rīgas skolas īsteno jauniešu iniciatīvas projektu „Izglītības iestāžu teritoriju apzaļumošana”

Rīgas Jāņa Poruka vidusskola īstenoja projektu “Rīgas Jāņa Poruka vidusskola Latvijas simtgades laiktelpā”. Tā kā vidusskola izvietota divās vēsturiskās ēkās ar plašiem pagalmiem  (Gaujas ielā 23 Čiekurkalnā un Lībekas ielā 27 Mežaparkā). Abām ēku teritorijām tika izveidoti līdzīga rakstura apzaļumošanas priekšlikumi, kas veido vienu kopīgu projektu, kam ir sava vieta Latvijas simtgades laiktelpā. Abās skolas teritorijās ainavu pamatā veidoja lielie koki, projektā tie tika papildināti ar izmēros nelielu kokaugu stādījumu joslām un laukumiem.

Kopējā labiekārtojuma plāna koncepcija - lai teritorija būtu baudāma visos gada laikos. Dažādās kokaugu faktūras, lapojuma krāsa, mūžzaļajām kadiķu un tūju kompozīcijas teritorijās nodrošinās glezniecisku ainavu gan vasaras mēnešos, gan agros pavasaros un vēlos rudeņos. Ziemas periodā labi izskatīsies apsnigušās lapu kokaugu struktūras kopā ar ar dažādu formu un nokrāsu faktūrām.

Rīgas 3. speciālā pamatskola uzsāka plānošanas darbus un talku, kuras laikā aizsāka Sajūtu takas izveidi. Turpmākajā laikā par Sajūtu taku atbildību uzņēmās vecāko klašu skolēni. 2017. gada novembrī Rīgas 3.speciālās pamatskolas pagalmā bija gatava Sajūtu taka ar pieciem posmiem, kā arī atpūtas stūrītis tās tuvumā.

Rīgas 45. vidusskolas teritorijas apzaļumošanas projektā turpināja   iepriekšējos gados iesākto tēmu: Latvju zīmes, to nozīme un skaidrojums Latvijas valsts simtgadi sagaidot.

Pēdējos divos gados latvju etnogrāfisko zīmju tēma ir tikusi izrunāta, izskaidrota izglītojamajiem, skolēni kopā ar vecākiem ir piedalījušies skolas iekštelpu dekorēšanā, par pamatu ņemot tieši latviešu tautai raksturīgās etnogrāfiskās zīmes, tādā veidā skolas apkārtnes labiekārtošana, turpinot šo tēmu, ir uzskatāms kā noslēdzošais etaps, sagaidot valsts simtgadi.

Ņemot vērā, ka skola ir ar mūzikas novirzienu, kā arī nodrošina plašu interešu izglītības piedāvājumu, skolā regulāri tiek rīkoti vērienīgi koncerti, skolas dārza svētki u.c. pasākumi, kuri norisinās ārā, skolas pagalmā, un kurus labprāt apmeklē ne vien izglītojamo vecāki, bet arī apkārtējā mikrorajona iedzīvotāji. Projekta apakšmērķis bija izveidot maksimāli mobilas apzaļumošanas iespējas, kuru novietni var mainīt pēc nepieciešamības – t.i. izvietojot tās skolas priekšā, sporta laukumā, iekšpagalmā vai jebkurā citā vietā skolās teritorijā.

Projekta ideja bija izveidot deviņas vienu kvadrātmetru lielas puķu kastes, aprīkojot tās ar ritentiņiem, tādā veidā nodrošinot to mobilitāti, kā arī izdekorējot tās ar vizuāli redzamām latvju zīmēm. 

Tā kā Rīgas 21.vidusskola piedalās Ekoskolu kustībā, tad, apzaļumojot kaut nelielu daļu skolas teritorijas, skolēni un skolotāji centās realizēt dzīvē skolas devīzi - samazināt savas iestādes ietekmi uz klimata pārmaiņām.
Rudenī Rīgas 21.vidusskolas skolēni, darbinieki, skolēnu vecāki, kā arī apkaimes iedzīvotāji ļoti priecājas par jaunajiem, labiekārtotajiem sporta un atpūtas laukumiem, kurus skolas teritorijā ierīkoja Rīgas pašvaldība. Jau no laukumu atklāšanas pirmās dienas skolas teritorija skolēniem un rajona iedzīvotājiem kļuva par patīkamu vietu, kur var nodarboties ar sporta aktivitātēm. Kā būtisks papildinājums tam bija skolas apzaļumošanas projekts. Jaunais laukums un skaisti apzaļumotā skolas teritorija ir brīnišķīga dāvana Latvijas Republikas simtgadei un Rīgas 21.vidusskolas 55 gadu jubilejai.

 

Galerijas

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit