Foto

Sirdsmiers velobraucējiem – atpakaļskata radars

Piedaloties pilsētas satiksmē, būtiska loma ir ērtai un drošai iespējai pārvietoties. Atbalstot veselīgu dzīvesveidu un samazinot apkārtējās vides piesārņojumu, arvien populārāka kļūst pārvietošanās ar velosipēdu.

Taču, lai tā būtu droša gan velosipēda vadītājam, gan pārējiem satiksmes dalībniekiem, tehnoloģiju uzņēmums „Garmin” nācis klajā ar atpakaļskata radaru „Varia RVR315” un „Varia RTL 515”, kas nodrošina atpakaļskata radaru ar iebūvētu aizmugurējo lukturi, brīdinot par tuvojošajiem transportlīdzekļiem.

Jaunās ierīces ar atpakaļskata radariem paredzētas, lai uzlabotu velosipēdistu brauciena kvalitāti, piedaloties pilsētas satiksmē. Izmantojot jauno Varia lietotni, riteņbraucējiem kā galveno ekrānu iespējams lietot savu tālruni vai saderīgu „Garmin” ierīci, piemēram, „Edge” velodatoru. Savienojot ierīces, riteņbraucējiem tiek nosūtīti gan vizuāli, gan skaņas brīdinājuma signāli, kas ziņo par transportlīdzekļiem, kuri tuvojas no aizmugures līdz pat 140 metru attālumam. Savukārt, dienas laikā izmantojot „Varia RTL515” aizmugurējo lukturi, autobraucēji spēs ievērot riteņbraucēju jau no 1,6 km attāluma, pirms velosipēda radars uztver automašīnu. Ierīces lukturī iestrādātais pelotona režīms izstaro zemas intensitātes mirgojošu gaismu, kas neapžilbinās citus riteņbraucējus, ja plānojiet pārvietotas grupās.

“Mūsu iepriekšējās paaudzes atpakaļskata radars ar aizmugurējo lukturi ātri kļuva par pamat-aprīkojumu, ko izvēlas riteņbraucēji visā pasaulē, gūstot sirdsmieru brauciena laikā gan diennakts gaišajā, gan tumšajā laikā,” stāsta Dens Bartels, Garmin pasaules tirdzniecības viceprezidents. “Uzlabotās ierīces sniedz iespēju ērti manevrēt esot uz ceļa. Izmantojot šādus 21. gadsimtā pieejamos drošības elementus, palielinās riteņbraucēju drošība, ļaujot fokusēties uz veicamo ceļu un uzstādītajiem mērķiem.”

Varia lietotne brauciena laikā ir kā acis ķiveres aizmugurē, kas brīdina riteņbraucēju par tuvumā esošajiem transportlīdzekļiem. Pārvietojoties ar velo, tā sniedz krāsu brīdinājumus velosipēda vadītājam tālrunī - zaļš signāls nozīmē, ka viss ir kārtībā, dzeltens signāls brīdina par tuvojošos transportlīdzekli, taču saraks liecina, ka auto tuvojas lielā ātrumā. Papildus grafiskajiem signāliem, riteņbraucējus par transportlīdzekļa tuvošanos brīdina skaņas signāls un vibrācija. Minētās funkcijas nodrošina to, ka velobraucējs nepārtraukti būs lietas kursā par to, kas notiek uz ceļa ne tikai viņam priekšā, bet arī aizmugurē.

Izmantojot viedtālruni, ierīces: „Varia RVR315” un „Varia RTL515” iespējams savienot ar populārām lietotnēm, piemēram, Ride with GPS, kas ļauj riteņbraucējiem vienlaikus izmantot gan kartes, gan saņemt atpakaļskata brīdinājumus.

Vairāk nekā 30 gadus “Garmin” atradies jaunāko GPS navigācijas un bezvadu ierīču izstrādes priekšgalā, un ir radījis ierīces cilvēkiem, kas ir aktīvā dzīvesveida piekritēji, vai vēlas par tādiem kļūt. “Garmin” fokusējas uz piecām nozarēm - auto, aviācija, fitness, kuģošana un aktīvā atpūta. Vairāk informācijas: newsroom.garmin.com.

Papildu informācija: Artūrs Treija, “Garmin” sabiedrisko attiecību konsultants Baltijas valstīs, e-pasts: arturs@onecom-latvia.com

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit