Viens no 5 labākajiem Rīgas autoru darbiem Rīgas pērle

Kaspars Teilāns

Starptautiskajā fotokonkursā “Capture Your City” spožus panākumus gūst pieci darbi, kuros attēlota Rīga

Ceturtdien, 6. jūnijā, Kopenhāgenā paziņoti starptautiskā pilsētvides fotogrāfiju konkursa “Capture Your City” laureāti.

No vairāk kā 8000 fotoattēlu tika atlasīti 56 mākslinieciski vērtīgākie darbi, no kuriem tikai trīs tika atzīti par uzvarētājiem. Spoži panākumi un unikāla starptautiska atzinība ir pieciem māksliniekiem, kuru fotogrāfijā ir attēlota Rīga, jo iesniegtie darbi iekļauti atzītajā Dānijas Arhitektūras centra fotogrāfiju izstādē, un Janas Uljanovas darbs ieguva vienu no augstākajiem novērtējumiem - godalgoto 2. vietu.

Ņemot vērā konkurenci un iesniegto darbu skaitu, atlases process bija izaicinošs. Šogad foto konkursam tika iesniegts vairāk nekā 8000 fotogrāfiju un starptautiska žūrija deviņu ekspertu sastāvā atlasīja 56 mākslinieciski vērtīgākās, oriģinālākās un kvalitatīvākās fotogrāfijas, kuras demonstrē unikālu darbu autora redzējumu par pilsētas “jauno skaistumu”, piemēram, savvaļas dzīvniekus pilsētas ielās un dabu, kas atgūst pilsētas teritorijas. Kopumā izstādē iekļauti darbi, kuros redzamas 23 dažādas Eiropas pilsētas - sākot ar Londonu, līdz maziem Itālijas ciematiem.

Spožus panākumus un unikālu starptautisku atzinību ieguva pieci fotogrāfi un fotogrāfijas entuziasti, kuru darbi atspoguļo Rīgas burvību, jo viņu iesniegtās fotogrāfijas ir iekļuvušas starp 56 labākajiem darbiem un tās var apskatīt starptautiskajā fotogrāfiju izstādē. Darbu autori ir Kaspars Teilāns (darba nosaukums “Rīgas pērle”),, Jana Uljanova, Una Rakstiņa, un Aivis Pīzelis (darba nosaukums “Medus Saulriets” (Honey Sunset).


Janas Uljanovas darbs

Īpašu starptautisku atzinību ieguva Jana Uljanova, kuras darbs ieguva vienu no augstākajiem novērtējumiem - godalgoto 2. vietu. Pirmo vietu ieguva Fabio Liberati Fidanza, kurš savā darbā “Dzīves ceļi” (Life Paths) parāda Kopenhāgenas unikālās īpašības, bet trešo vietu ieguva Sara Avellaneda Portilla ar darbu “Ceļa malās” (Al lado del camino), kas parāda Turīnas jauno skaistumu. Paziņojot fotokonkursa trīs labākos fotoattēlus, žūrija uzsver, ka konkursa darbi izgaismo nepieciešamību pēc jaunas skaistuma definīcijas.

Izstādi līdz 1. oktobrim var apskatīt Kopenhāgenā pie Dānijas Arhitektūras centra un vasaras mēnešos tā būs pieejama arī citās Eiropas pilsētās. Attālināti visus izstādē iekļautos darbus un žūrijas vērtējumu var apskatīties Dānijas Arhitektūras centra mājas lapā dac.dk. Lūdzu skatīt šeit: Capture Your City – New Beauty - Danish Architecture Center - DAC

No izstādē iekļautajiem pieciem Rīgas attēliem savus trīs favorītus noteikusi arī Rīgas pašvaldība un jūlijā darbu autoriem tiks pasniegtas pašvaldības simpātijas balvas - dāvanu karte Rīgas zoodārza apmeklējumam un momentfoto kamera.

Šajā pavasarī rīdziniekiem pirmo reizi bija iespēja piedalīties starptautiskā pilsētvides fotogrāfiju konkursā “Capture Your City”, ko katru gadu organizē Dānijas Arhitektūras centrs, jo šogad tas kļuva par projekta “DESIRE” papildu aktivitāti un tajā piedalījās ne tikai Dānijas pilsētas, bet arī Rīga, Milāna, Turīna, Amsterdama un Ļubļana. Galvenais fotokonkursa uzdevums bija vienā fotoattēlā demonstrēt savu redzējumu par pilsētas “jauno skaistumu" un izcelt šo pilsētu unikālās īpašības un izaicinājumus.

Fotokonkursu atbalsta filantropu apvienība “Realdania” un finansē Eiropas Savienības programmas “Jaunais Eiropas Bauhaus” projekts “DESIRE”, kura mērķis ir mudināt un iesaistīt vietējās kopienas iedzīvotājus pilsētvides veidošanā.

Informāciju sagatavoja: Tatjana Smirnova, Rīgas pašvaldības Ārējas komunikācijas nodaļas projektu koordinatore, e-pasts: tsmirnova11@riga.lv.

Autors Gatis Šļūka