Svētdienas ekskursijas Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā

RVKM ēkas fasāde. Foto: Edgars Kišuro

Svētdienas ekskursijas Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā

28. aprīlī Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs Palasta ielā 2 aicina uz svētdienas ekskursijām.

Programmā:

  • plkst. 12.00 un 15.00 ekskursija izstādē “Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Keramikas meistardarbnīcai – 100”,
  • plkst. 12.45 un 15.45 ekskursija izstādē “Katram savs krēsls. Krēsli un sēdēšana Rīgā no 13. gadsimta līdz mūsdienām”. Dalība svētdienas ekskursijās: ar ieejas biļeti muzejā.

Ekskursijā izstādē “Latvijas Mākslas akadēmijas Keramikas meistardarbnīcai – 100” par tajā eksponētajiem keramikas mākslas darbiem un to radītājiem, par saskatāmajām laikmeta, personību un pasaules mākslas tendenču ietekmēm, atklājot būtiskas un pārsteidzošas detaļas, stāstīs izstādes autore Vivita Buivida, RVKM Krājuma nodaļas Porcelāna, stikla un keramikas priekšmetu kolekciju krākuma glabātāja. LMA Keramikas meistardarbnīcas simtgadei (1924–1944) veltītā muzeja krājuma priekšmetu izstāde integrēta RVKM pastāvīgās ekspozīcijas “Rīgas vēsture: Rīga – Latvijas Republikas galvaspilsēta (1918–1940)” zālē. LMA Keramikas meistardarbnīca bija sākums profesionālai keramikas izglītībai Latvijā. Izstādē eksponēti meistardarbnīcas vadītāja, keramiķa Rūdolfa Pelšes (1880–1942) un viņa audzēkņu mākslas keramikas darbi, īpaši akcentējot izcilā keramiķa Viļa Vasariņa (1906–1945) mākslas mantojumu. Eksponēti arī fotomateriāli no Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja krājuma.

Ekskursijas izstādē “Katram savs krēsls. Krēsli un sēdēšana Rīgā no 13. gadsimta līdz mūsdienām” dalībnieki iepazīs vēstures stāstus, ko glabā eksponētie teju 50 krēsli no apjomīgās, nozīmīgās un stilistiski daudzveidīgās muzeja krēslu kolekcijas, kurā tiek glabāti vairāk nekā 400 krēsli, ko rīdzinieki izmantojuši gadsimtu gaitā. Ne vienmēr krēsls ir bijis tik pašsaprotama mēbele kā tas ir mūsdienās. Izstāde demonstrē cilvēku sēdēšanas iespēju un paradumu progresu no par sēdmēbelēm izmantotiem priekšmetiem līdz krēsliem kā varas simboliem. Izstāde atklāj, pārsteidz, izglīto, iespējams, raisa arī pārdomas. “Krēsls ir pabeigts tikai tad, kad kāds tajā sēž,” dāņu dizainera Hansa J. Vegnera atziņa ievada izstādi. Tomēr mūsdienās mēdz būt arī citādi.

Pulcēšanās uz ekskursiju – muzeja vestibilā. Dalība svētdienas ekskursijās: ar ieejas biļeti muzejā (skolēniem – EUR 1.00, studentiem un pensionāriem – EUR 3.00, pārējiem – EUR 5.00).

Svētdien, 28. aprīlī, muzejs atvērts apskatei no 10.00-17.00. Papildu informācija: RVKM Komunikācijas darba nodaļā, tālr.: 67356676.

Plašāka informācija par izstādēm:


Vilis Vasariņš. Sienas dekori. 1940.-1941. g. Akmens masa, glazūra. RVKM krājums.