Uz Ģimenes dienas ekskursiju “Senā Rīdzene – upe zem ielām” aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs

Svētdien, 19. martā plkst. 11.00 un 14.00 uz Ģimenes dienas ekskursiju „Senā Rīdzene – upe zem ielām” bērnus kopā ar pieaugušajiem aicina Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs. Izzinošās un aktīvās ekskursijas pirmā daļa notiks muzeja ekspozīcijā, tās turpinājums – Vecrīgas ielās un laukumos, kur kādreiz, varena un plata, līkumojusi Rīdzenes upe. Dalība Ģimenes dienas ekskursijā – ar muzeja ieejas biļeti.

Plkst. 11.00 un 14.00 ekskursijas „Senā Rīdzene – upe zem ielām” dalībniekus muzeja vestibilā sagaidīs ekskursijas vadītāja – muzejpedagoģe Irēna Strēle. Ekskursija sāksies muzeja ekspozīcijā, ieklausoties stāstos par Rīdzenes upes vēsturi, par seno Rīgas ostu, apskatot “Rīgas kuģa” vraku un dažādas senlietas, kas atrastas arheoloģiskajos izrakumos aizbērtās Rīdzenes upes gultnē. Ekskursijas turpinājumā, Vecrīgā izstaigājot ielas un laukumus, kur kādreiz tecējusi senā upe, varēs uzzināt, kā rīdzinieku dzīve ritējusi Rīdzenes krastos, kāpēc gadsimtu gaitā upe izzuda no Rīgas kartes. Senākais zināmais vēstures avots, kurā pieminēta Rīgas upe ir 13. gadsimtā sarakstītā Indriķa “Livonijas hronika”. Mūsdienās šīs upes atstātās pēdas zem Rīgas ielām un ēkām atklāj un pēta arheologi un vēsturnieki, tāpēc tagad iespējams aptuveni vizualizēt, kā senajā Rīgā izskatījies, kad, piemēram, Līvu laukuma vietā plūda upe.

Tā kā ekskursija sāksies muzejā, bet turpināsies Vecrīgā, ērti apavi būs ļoti noderīgi. Interesentiem jāieplāno laiks apmēram divu stundu garumā.

Papildu informācija: RVKM Komunikācijas darba nodaļā, 67356676. Muzeja tīmekļvietne: https://www.rigamuz.lv/rvkm/;

FB lapa: https://www.facebook.com/Rigamuz.

Anotācija pievienotajam publicitātes attēlam: fragments no “Rīgas panorāma. 17. gadsimta vidus”. Vara grebums. Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja (RVKM) krājums.

Informāciju sagatavoja: Ingrīda Lukašēviča, Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Sabiedrisko attiecību speciāliste. E-pasts: ingrida.lukasevica@rigamuz.lv