Aicina pieteikties unikālām Dārzciema apkaimes atpazīstamību veicinošām ielu zīmēm

Aicina pieteikties unikālām Dārzciema apkaimes atpazīstamību veicinošām ielu zīmēm

Šā gada aprīlī Rīgas Apkaimju iniciatīvu līdzdalības un piederības veicināšanas projektu konkursā tika apstiprināts Dārzciema apkaimes biedrības iesniegtais projekts "Te ir Dārzciems”.

Iesniedzot projektu, Biedrība vēlējās veicināt apkaimes atpazīstamību gan lokāli, gan ārpus tās robežām, rosināt iedzīvotāju lepnumu par dzīvi šajā apkaimē, kopienas kopējo pilsonisko aktivitāti un sabiedrības integrāciju. Projekts “Te ir Dārzciems” ir Dārzciema apkaimes biedrības dāvana savai apkaimei, kura 2024. gadā svin simtgadi Rīgas sastāvā.

Tā kā Dārzciema apkaimē ir 47 ielas, no kurām daudzām ir skanīgi un izteiksmīgi floru, faunu un vidi raksturojoši nosaukumi (Cielavu, Gaismas, Grīšļu, Strautu, Steigas, Jenotu, Lapsu, Kaķu, Kameņu, Kraukļu, Papardes, Plaužu, Sesku, Skudru, Ūbeles, Zebiekstes iela), projektā plānots izveidot unikālas, vietējo mākslinieku veidotas apkaimes ielu zīmes ar ielas nosaukumu, grafisku tā attēlojumu (piemēram, skudra, kamene, paparde u.c.) un apkaimes nosaukumu “Dārzciems”. Papildus ir iespējams pieteikties vizuāli saskanīgai zīmei ar uzrakstu “Dārzciems”, kas veicinās arī citu ielu iedzīvotāju iesaisti. Izvēlētās zīmes apkaimes iedzīvotāji bez maksas varēs izvietot pie saviem īpašumiem. Priekšroka iegūt zīmes būs Dārzciema apkaimes biedrības biedriem.

Uzzināt vairāk un pieteikties sev vēlamajam ielu zīmju veidam var ŠEIT.

Pieteikšanās ielu zīmēm ir aktīva līdz 2024. gada 31. maijam, un to izvietošana plānota līdz septembra beigām. Tās būs jāizkar vizuāli labi redzamā vietā un nedrīkstēs noņemt vismaz trīs gadus. Šo zīmju izvietošanai nav nepieciešams saskaņojums, jo tās neaizvietos oficiālās ielu nosaukumu zīmes.

Projekts “Te ir Dārzciems” tiek līdzfinansēts Rīgas pilsētas Sabiedrības integrācijas programmas ietvaros un tiek īstenots no 2024. gada 2. aprīļa līdz 2024. gada 30. septembrim, līguma Nr. RAIC-24-88-lī, noslēgts 09.04.2024.

Dārzciema apkaimes biedrība ir brīvprātīga organizācija, kas dibināta  2020. gada martā starp Dārzciema apkaimes aktīvākajiem iedzīvotājiem. Biedrība iestājusies pret funkcionālā zonējuma maiņu savrupmāju teritorijā, protestējusi pret Rīgas teritoriālo plānojumu 2030. gadam un koku izciršanu apkaimē, cīnījusies par ielu sakārtošanu un asfaltēšanu, apstādījumu saglabāšanu un papildināšanu, kā arī vispārēju Dārzciema apkaimes labiekārtošanu.

Informāciju sagatavoja: Sanda Roze, Dārzciema apkaimes biedrības biedre, projekta “Te ir Dārzciems” vadītāja, sandaroze@gmail.com.