1989. gada 23. augustā aptuveni divi miljoni Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotāju sadevās rokās, savienojot Baltijas valstu galvaspilsētas Tallinu, Rīgu un Viļņu, lai pieminētu 1939. gada 23. augustā starp Vāciju un PSRS parakstīto Molotova-Ribentropa paktu un vienam otru stiprinātu cīņā par kopīgu mērķi – Baltijas valstu neatkarības atgūšanu.
2009. gadā akcija Baltijas ceļš iekļauta UNESCO programmas “Pasaules atmiņa” starptautiskajā reģistrā, tādējādi apliecinot akcijas nozīmīgumu pasaules mērogā.
2019. gadā tiks atzīmēta akcijas "Baltijas ceļš" trīsdesmitā gadadiena ar mērķi:
- atgādināt un skaidrot Baltijas ceļa nozīmi vietējā un starptautiskā mērogā;
- turpināt fiksēt Baltijas ceļa organizatoru un dalībnieku atmiņas;
- aktualizēt un aktivizēt sadarbību starp Baltijas valstīm;
- daudzveidīgās norisēs iesaistīt plašu sabiedrību.
Grafiskajā zīmē attēlots lielceļš kā līnija, kas sastāv no Baltijas ceļa dalības valstu (Lietuvas (LT), Latvijas (LV) un Igaunijas (EST)) starptautiski pieņemtajiem burtu kodiem, kuri izteikti Morzes alfabētā. Tieši Morzes kods ilgstoši izmantots karā un citas saspringtās situacijās, lai nodotu svarīgu paziņojumu, šajā gadījumā tā izmantošana raksturo Baltijas ceļa akcijas būtību - tikt pamanītiem, paust viedokli un nodot ziņojumu, neizmantojot spēku. Logotipu papildina uzraksts "Baltijas ceļš 30", paskaidrojot vēsturiskā notikuma jubileju.
Pasākumu programma visā Latvijā
* Pasākumu programma tiek papildināta!