Foto

NVO namā atklās izstādi “NVO stāsti Latvijas simtgadē”

Trešdien, 2018. gada 24. oktobrī, plkst.15.00 Rīgas NVO namā (Ieriķu ielā 43A) notiks izstādes “NVO stāsti Latvijas simtgadē” atklāšana un tīklošanās pasākums. Izstādē būs apkopoti vairāk nekā 30 nevalstisko organizāciju (NVO) stāsti par to tapšanu, vērtībām un misiju, atspoguļoti organizāciju dzīvē svarīgākie notikumi un sasniegumi, ar kuriem lepoties.

Fotogrāfijas, apraksti, citāti, skaitļi, vēlējumi, grafiki, atsauksmes – katra NVO radošā veidā raksturo savas biedrības vai nodibinājuma darbību, svarīgākos pieturpunktus, aktīvākās personības, līdz šim paveikto. Vienlaikus stāstos jūtami spēcīgi iedīgļi  nākotnes darbiem un iecerēm, vēlme un pārliecība strādāt nosprausto mērķu un sabiedrības labā. Turklāt visus NVO stāstus caurstrāvo kopīga iezīme - apvienošanās un dalība organizācijās ir biedru sirdslieta.

NVO kopīgi veidotā izstāde ir veltīta Latvijas valsts simtgadei un atklāšanas reizē nevalstisko organizāciju pārstāvji iepazīstinās ar saviem simtgadei veltītajiem projektiem un pasākumiem. Klātesošie varēs savstarpēji iepazīties un apzināt iespējas dažādu formu sadarbībai un kopīgai aktivitāšu īstenošanai.

Pasākumā piedalīsies Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroja Reģionālo un nevalstisko projektu vadītāja Jolanta Borīte, iezīmējot svētku programmas kopīgo koncepciju un gaidāmos pasākumus.

Izstādes mērķis ir gan popularizēt nevalstisko organizāciju darbību, gan akcentēt to nozīmību un lomu Latvijā pilsoniskās sabiedrības stiprināšanā, - kā atskatoties vēsturē, tā arī raugoties mūsdienās. Izstāde kalpo par apliecinājumu tam, cik dažādas, līdzīgas vai atšķirīgas nevalstiskās organizācijas darbojas Rīgā, cik plašas ir to pārstāvētās darbības jomas un kāds spēks piemīt NVO paveiktajiem darbiem.

Izstāde “NVO stāsti Latvijas simtgadē” NVO nama 1. un 2. stāva gaiteņos būs skatāma līdz gada beigām. NVO nams apmeklētājiem atvērts darbadienās un sestdienās no plkst. 9.00 līdz 21.00.

Iecerēts, ka sekos izstādes turpinājums un tā ceļos uz dažādām Rīgas sabiedriskajām telpām un iestādēm.

Izstādi organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas Nevalstisko organizāciju atbalsta sektors sadarbībā ar nevalstiskajām organizācijām. 

Laipni aicinām apmeklēt Latvijas valsts simtgadei veltīto un NVO darbību atspoguļojošu izstādi!

 

Zinta  Gugane, RD Izglītības, kultūras un sporta departamenta Projektu un sabiedrības integrācijas nodaļas
NVO atbalsta sektora projektu koordinatore
e-pasts: zinta.gugane@riga.lv

 

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit