Ziemeļblāzmas Bērnu svētki radoši ieskandinās gaidāmos Dziesmu un Deju svētkus

Ziemeļblāzmas Bērnu svētki radoši ieskandinās gaidāmos Dziesmu un Deju svētkus

Svētdien, 28. maijā, no plkst. 11.00 Kultūras pils “Ziemeļblāzma” parkā tiks gaidītas ģimenes ar bērniem, lai kopīgi nosvinētu vasaras sākumu un ieskandinātu šīs vasaras lielāko notikumu -  XXVII Vispārējos latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkus!

Ziemeļblāzmas Bērnu svētki, kas šogad notiks jau 115. reizi, kļuvuši par daudzu ģimeņu tradicionālajiem svētkiem vasaras sākumā, jo tajos ik gadu var baudīt gan jau iecienītas izklaides, gan apgūt jaunas iemaņas dažādās meistarklasēs un radošajās darbnīcās, arī šis gads nebūs izņēmums! Ikviens apmeklētājs varēs izmēģināt savas prasmes latviešu tautas dejās, atsaukt atmiņā skaistākās latviešu tautasdziesmas, izveidot pašam savu saktu, iepazīties ar latviešu spēka zīmēm un vēl, un vēl!

Visas dienas garumā Ziemeļblāzmas Bērnu svētku gaitu uzraudzīs arī pats Augusts Dombrovskis un Marta Rinka. Šogad vēlamies izcelt arī pils pamatlicēju stāstus un dažādus vēstures faktus, kurus varēs uzzināt ar QR kodu palīdzību.

Kā jau ierasts, visas dienas garumā pasākuma apmeklētāji varēs piedalīties dažādās meistarklasēs un radošajās darbnīcās. Būs gan novadu mācības stends, kurā iepzīties ar ievērojamākajām Vecmīlgrāvja vietām, gan jau iemīļotais makšķerēšanas stends. Bērniem būs iespēja iegūt pirmās iemaņas latviešu deju pamatsoļos, kopā ar BJDK “Bitīte” māksliniecisko vadītāju Gundegu Prancāni, kā arī ievingrināt balsis kopā ar etnomuzikoloģi Igetu Ozoliņu.

“’Īpašu uzmanību šogad pievērsīsim ne tikai Dziesmu svētku lielajai jubilejai, bet arī Ziemeļblāzmas 110. dzimšanas dienai, ko svinēsim šī gada septembrī, visiem svētku apmeklētājiem būs iespēja, vai nu atsvaidzināt jau esošās zināšanas, vai iegūt jaunas par Ziemeļblāzmas  pili un tās cēlāju A. Dombrovski.” teic Bērnu svētku projekta mākslinieciskā vadītāja Zane Auškāpa.

Arī Bērnu svētku lieldraugs Rīgas Brīvosta parūpējies par īpašu aktivitāti gan mazākiem, gan lielākiem svinētājiem. Šķēršļu trase “Jūriņ’ prasa smalku tīklu” pārbaudīs svētku dalībnieku veiklību, izmantojot dažādus ar jūru un zvejniecību saistītus priekšmetus. Trases noslēgumā katrs dalībnieks saņems arī balviņas, ko speciāli bērnu svētku norisei, sagatavojusi Rīgas brīvosta. Visu pasākuma laiku par dalībnieku jautro noskaņojumu rūpēsies arī brīvostas Ronis.

Svētku laikā Ziemeļblāzmas parkā skanēs dziesmas un griezīsies deju virpuļi bērnu kolektīvu izpildījumā. Uz skatuves kāps bērnu vokālie ansambļi “Nāriņa”, “Pumpuriņi”, “Karameles”, “Blāzmiņa”, kā arī Bērnu un jauniešu deju kolektīvs “Bitīte”.  Šajā reizē svētkos būs iespēja noklausīties arī īpašu svētku koncertu, jo Kultūras pils Ziemeļblāzma Lielajā zālē plkst. 13:00  norisināsies koncerts “Lai prieks rada prieku” kurā uzstāsies ne tikai Kultūras pils “Ziemeļblāzma” pūtēju orķestris “Fanfara” un Juglas mūzikas skolas pūtēju orķestris, bet arī viesi no ārvalstīm - Klaipēdas Juozo Karoso mūzikas skolas pūtēju orķestris no Lietuvas un Rīgenes mūzikas skolas pūtēju orķestris no Vācijas.

Bērnu svētku noslēgumā lielkoncerts kopā ar zaķiem Banijiem un dziedātāju Lauri Valteru.

Ziemeļblāzmas Bērnu svētkus aicina apmeklēt Ziemeļrīgas kultūras apvienība, Vecmīlgrāvja attīstības biedrība un svētku lieldraugs Rīgas brīvosta.

N.B. Ieeja pasākumā BEZ MAKSAS!

Informāciju sagatavoja: Kate Zaltāne, Ziemeļrīgas kultūras apvienības Sabiedrisko attiecību un digitālā mārketinga speciāliste. E-pasts: kate.zaltane@riga.lv.