Tūristu gidiem un interesentiem - lekciju cikls “Rīgas pilsētas un Latvijas kuģniecības vēsture”

Lekciju - ekskursiju cikls tūristu gidiem un vēstures interesentiem „Rīgas pilsētas un Latvijas kuģniecības vēsture” notiks Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā no 2019. gada 26. janvāra līdz 23. martam, sestdienās, no plkst.10.00. Muzejs aicina dalībniekus pieteikties līdz 24. janvārim (vai kamēr ir brīvas vietas).
Programmā ietvertas 14 tematiskās lekcijas - ekskursijas, kas iedalītas deviņās nodarbībās. Nodarbības latviešu valodā vadīs Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja vēsturnieki (pielikumā – nodarbību plāns un informācija par lektoriem.

Lekciju cikla nodarbību ietvaros būs iespēja iepazīt un apgūt sekojošas tēmas, kas vizualizētas Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja ekspozīcijā: Daugavas lejteces senvēsture (9.gt.pr.Kr.-12.gs.), Senā Rīga (12.-13.gs.), Rīga Livonijas sastāvā (13.-16.gs.), Rīga Polijas un Zviedrijas pakļautībā (1581.g.-1710.g.), Rīga Krievijas impērijas sastāvā (1710.g.-1918.g.), Rīga - Latvijas Republikas galvaspilsēta (1918.g.-1940.g.), Latvijas kuģniecības vēsture (10.gs.-mūsdienas), Sudraba kabinets (muzeja dārgmetālu kolekcija), Martas Alberingas kabinets (personība un mākslas priekšmetu kolekcija), Doma muzejs Rīgā – templis zinātnei un mākslai (muzeja vēsture, kolekcijas, unikāli eksponāti), Rīgas Doma Krusteja – vēsture, šodiena, tās ekspozīcijā glabātie dārgumi.

Lekciju kursa noslēgumā dalībnieki saņems Apliecības, kas sniedz iespēju vadīt ekskursijas tūristu grupām Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja ekspozīcijā, kā arī Izziņas par noklausīto lekciju kopējo hronometrāžu. Dalības maksa par lekciju cikla apmeklējumu - EUR 70.00, apmeklējot atsevišķas nodarbības – katras lekcijas maksa EUR 10.00.  

Muzejs aicina interesentus pieteikties līdz 24. janvārim pa e-pastu: lukasevica@rigamuz.lv, norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pastu un tālruņa Nr. Lūgums pieteikties savlaicīgi, jo dalībnieku skaits ir ierobežots!

Informācija un saziņa: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Sabiedrisko attiecību speciāliste Ingrīda Lukašēviča (e-pasts: lukasevica@rigamuz.lv, tālr: 67356680, mob.: 29129052).                                 

Informācija:

Dalības maksa EUR 70.00, apmeklējot nodarbības izlases veidā – katras nodarbības maksa EUR 10.00. 
Nodarbības notiks Sestdienās, sākums - plkst. 10.00 (ilgums -apmēram 2 stundas), Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā - Palasta ielā 4.
Nodarbības notiks latviešu valodā.
Lekciju kursa dalībnieki noslēgumā saņems Apliecību (plastikāta karti) - atļauju vadīt ekskursijas svešvalodā tūristu grupām Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā, kā arī Izziņu par noklausīto lekciju kopējo hronometrāžu.
Muzejs aicina interesentus pieteikties līdz 24. janvārim pa e-pastu: lukasevica@rigamuz.lv , norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pastu un tālr. Nr.. Lūgums pieteikties savlaicīgi, jo dalībnieku skaits ir ierobežots!
Informācija un saziņa: Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Sabiedrisko attiecību speciāliste Ingrīda Lukašēviča (e-pasts: lukasevica@rigamuz.lv, tālr: 67356680, mob.: 29129052)

Informācija par lektoriem:

Ilze Reinfelde – RVKM Arheoloģijas nodaļas vadītāja
Irēna Strēle – RVKM Komunikācijas darba nodaļas vadītāja v.i., muzejpedagoģe, vēsturniece
Zita Pētersone - RVKM Rīgas vēstures izpētes un ekspozīciju darba nodaļas vēsturniece
Zane Krūmiņa – RVKM Rīgas vēstures izpētes un ekspozīciju darba nodaļas vēsturniece
Inita Dzelme - RVKM Numismātikas un dārgmetālu nodaļas vadītāja, vēsturniece
Ligita Kalniņa - RVKM krājuma nodaļas Tērpu un aksesuāru krājuma glabātāja, vēsturniece
Andris Cekuls – RVKM Kuģniecības vēstures nodaļas vadītājs, vēsturnieks
Dāvis Beitlers - RVKM Kuģniecības nodaļas speciālists, vēsturnieks
Anita Gailiša – RVKM Krājuma nodaļas vadītāja, vēsturniece
Vidvuds Bormanis – RVKM Komunikācijas darba nodaļas muzejpedagogs, vēsturnieks

Ingrīda Lukašēvič,Rīgas vēstures un kuģniecības muzeja Komunikācijas darba nodaļas

Sabiedrisko attiecību speciāliste

E-pasts: lukasevica@rigamuz.lv

www.rigamuz.lv

             

 

Pievienotie faili

Šīs tīmekļa vietnes pārzinis ir Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments, elektroniskā pasta adrese: iksd@riga.lv.

Informējam, ka šajā vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Uzkrātās sīkdatnes var būt pieejamas arī mūsu pārbaudītiem un uzticamiem sadarbības partneriem (trešajām pusēm). Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes, taču Jums jāņem vērā, ka, ja atspējosiet noteikti nepieciešamās sīkdatnes, tīmekļa vietne nevarēs darboties pilnvērtīgi. Papildus informācija šeit